Prvá hviezda SuperStar: Prinášam obete

Vydané 22. 11. 2004 o 0:00
Slovenský Scooter alias Jožo Suchý je prvou hviezdou SuperStar.

FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

Televízna súťaž Slovensko hľadá SuperStar zrodila prvú hviezdu. Je ním Jožo Suchý, ktorý sa necháva volať Scooter. Je zdatným imitátorom jeho techna. Slovenský Scooter zažiaril tak, že minulý týždeň začal nahrávať prvé cédečko a z nezamestnaného mladého muža sa stal vyhľadávaný bavič večierkov. Vo štvrtok otváral premiéru druhého dielu kultovej komédie Denník Bridget Jonesovej.

Bratislavské publikum sa bavilo rovnako ako porota, ktorá hodnotila výkon Joža Suchého v prvom kole súťaže Slovensko hľadá SuperStar. Porotkyňa Lenka Slaná si neskrývane zotierala počas jeho vystúpenia slzy smiechu. Scooter bol rád, že porotu zabavil. "Som skôr bavič ako spevák," sám priznáva.

To, že nepostúpil, ho veľmi netrápilo. Má zákazky na niekoľko týždňov dopredu. "V porote sú profesionáli, oni už vedia, ako to v tej brandži chodí. Keď mi povedia, že nepostupujem, vari by som mal dať za to na nich trestné oznámenie? Keď povedia aj niečo tvrdšie? Ja si z toho nič nerobím - oni to robia preto, aby zabavili divákov. Ako ja."

Napriek tomu si Jožo Suchý myslí, že spievať vie. Spieva od detstva. Vtedy bol jeho idolom Michael Jackson, dnes je to Scooter. A hovorí: "Som normálny človek. Taký v pohode." Chce spievať a mať niekoho rád. "Skrátka všetko to dobré, čo k životu patrí. Aby som bol šťastný. Ide hlavne o ľudí. A aby neboli vojny, násilie a tak."

(edi)

Po prvom vystúpení pred slovenskými celebritami - na premiére filmu Denník Bridget Jonesovej - sme JOŽA SUCHÉHO vyspovedali.

Aký je to pocit, byť odrazu populárny?

"Veľmi ma to prekvapilo. Vôbec som to nečakal, ale je to naozaj dobrý pocit. Keby som to mal zadefinovať, tak teraz sa cítim najlepšie za celý svoj život."

Popularita však so sebou nesie aj isté negatíva, napríklad stratu súkromia. Už máte aj to za sebou?

"Trochu áno. Veľa neznámych ľudí už vie, koľko mám rokov, kde bývam a tak. (smiech) Ale keď človek niečo chce, treba priniesť aj obete."

Stáva sa vám, že vás cudzí ľudia spoznávajú na ulici a prihovárajú sa vám?

"Dosť často. Asi to patrí k tomu. Ja som však šťastný a nič si z toho nerobím."

Aký bol váš motív prihlásiť sa do súťaže?

"Chcel som to skúsiť akoby zo srandy, že pošlem prihlášku a uvidíme, čo z toho bude."

Nebol to teda sen byť superstar?

"Ani sám neviem. Vlastne som vždy sníval o tom, že budem vystupovať pred publikom a predvediem svoj štýl. Takže teraz sa mi to splnilo."

Vás ani veľmi nemrzí, že ste boli vyradený zo súťaže, lebo vám išlo skôr o zviditeľnenie?

"Presne tak. Ak mám byť úprimný, trošku ma mrzelo keď ma vyhodili, ale neberiem to ako horor. Je to dobré, veď spievam pred publikom tak či tak. Neviem síce, ako dlho sa im to bude páčiť, ale spievam. A to som chcel."

Nahrávate svoje prvé cédečko. Čo ďalej?

"Chcel by som pokračovať s verejnými vystúpeniami. Baví ma spievať tento štýl hudby a vidieť, ako sa ľudia na mne zabávajú. Ide mi hlavne o to - baviť ľudí."

Zmenil sa aj váš súkromný život?

"Práve mi zmenili, prefarbili vlasy. Či som to chcel, alebo nie. (smiech.) No a priateľka začala žiarliť."

(doe)


Hlavné správy

Spoplatnený obsahBoli sme u Vadalovho otca v Kalábrii. Je nevinný, tvrdí o synovi

Ako sa reportéri denníka SME išli pozrieť do kalábrijskej dedinky Bova Marina.

Spoplatnený obsahKto je najmocnejší muž štátu

V logike zápasu by bolo, keby Kiska v piatok preškrtal Pellegrinimu aj ďalšiu súpisku.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní