Scooter dostal pokutu pol milióna

Vydané 29. 11. 2004 o 0:00
FOTO SME - MIRKA CIBULKOVÁ

Účastník reality šou SuperStar Jožo Suchý alias Scooter si začiatok speváckej kariéry určite predstavoval inak. Po vyradení zo súťaže podpísal zmluvu s vydavateľstvom Brjan Music na nahratie cédečka. Nik ho však neupozornil, že tak bez vedomia výrobcu programu - STV - urobiť nemôže.

S verejnoprávnou televíziou má Suchý ako účastník SuperStar zmluvu platnú do konca roka 2005. Podľa nej dovtedy nemôže vyvíjať žiadne súkromné aktivity bez vedomia televízie. Od hudobného vydavateľstva teraz hrozí nezamestnanému Suchému sankcia vo výške 500-tisíc korún.

Manažér vydavateľstva Martin Hanuska: "O tom, že má Scooter zmluvu s televíziou, sme nevedeli. Možno nie vedome, ale zaviedol nás. Budeme požadovať vrátenie nákladov na výrobu cédečka."

Člen manažmentu STV Branislav Zahradník: "S televíziou uzavrel zmluvu skôr. Kým sa neobjavil na obrazovke, nikto o ňom nevedel. Nepožadujeme finančnú sankciu, ale trváme na splnení zmluvných podmienok."

Teraz sa obe strany snažia nájsť kompromis. Aj z dôvodu, že ide o precedens a Jožo Suchý sa dostal do nepríjemnej situácie neúmyselne.

Suchý: "Myslel som si, že keď som neprešiel, tak už zmluva s STV neplatí. S touto oblasťou nemám naozaj žiadne skúsenosti. Moja chyba bola, že som sa pred podpisom zmluvy s vydavateľstvom neskontaktoval s STV."

Zahradník: "Podpisu druhej zmluvy sme nemohli zabrániť, nemôžeme byť s pánom Suchým 24 hodín denne. Ak by sa na nás včas obrátil, určite by sme mu poskytli právnu pomoc. Teraz STV rokuje s vydavateľstvom. Neznamená to však, že v budúcnosti budeme pomáhať každému účastníkovi SuperStar, keď sa takým spôsobom dostane do problémov."

Zmluvu s STV podpísalo všetkých 3678 účastníkov SuperStar.

(nim)


Hlavné správy

Spoplatnený obsahŠéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.

Spoplatnený obsahVládkyňa Európy má namierené do štvrtého volebného obdobia

Voľby budú nudné. Kontinent vracia politická stabilita.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní