Kotuľa potvrdil, že Konček mobil našiel

Vydané 19. 5. 2005 o 0:00
O čo ide v kauze stratený telefón Martiny Šindlerovej? Môže to byť aj reklamná hra? Konček má podľa Kotuľu dva telefóny v hodnote 30-tisíc korún, polícia preveruje stratu Šindlerovej telefónu za 13-tisíc. Peter Kotuľa SME potvrdil, že bol svedkom, keď Konček predmetný telefón našiel. Polícia ho teraz obvinila zo zatajenia veci. FOTO - TASR

Peter Kotuľa denníku SME potvrdil, že Peter Konček mobil patriaci Martine Šindlerovej našiel. Ide o finalistov SuperStar a kauzu, ktorá momentálne rezonuje v zákulisí šoubiznisu.

Špekulovalo sa, že Konček mobil zobral zo šatne finalistov súťaže v Národnom tenisovom centre. Ten však povedal: "Telefón som našiel niekoľko dní pred SuperTour. Bol som vtedy s Petrom Kotuľom. Používal som ho a potom som telefón predal."

Kotuľa to potvrdil: "Ja, Peťo Konček a ešte náš kamarát Tomáš sme boli jeden deň autom na Dlhých dieloch. Odchádzali sme od priateľky Petra Končeka Marty Dvorskej. Zastavili sme auto a Peťo zrazu vykríkol, že niečo vidí ležať na zemi. Vybehol z auta a priniesol mobil."

Konček o tom potom hovoril všade. Podľa Kotuľu o tom vedeli aj ostatní finalisti: "Nemyslím si, že by ho ukradol. Snažil by sa to utajiť, a nie sa všade chváliť, že našiel mobil. On má dva telefóny, z ktorých má každý hodnotu okolo 30-tisíc korún. Nepotrebuje kradnúť. Peťo vždy veci rozdával. V tomto bol veľmi štedrý."

Šindlerová nechce s novinármi o kauze hovoriť. Rozhovor poskytla len bulvárnemu denníku Nový Čas. Podľa informácií SME Martina Šindlerová telefón, o ktorom sa píše, dostala od sponzora. Po strate telefónu podali s otcom na políciu podanie na neznámeho páchateľa.

Končeka obvinila polícia z toho, že zatajil nájdenie veci. Hovorkyňa Policajného zboru Silvia Miháliková SME však povedala, že štatistika o ľuďoch, ktorí prinesú nájdenú vec na políciu, neexistuje.

Psychologička Eva Jaššová považuje kauzu za nezodpovedné pošpinenie osoby Petra Končeka, "za zahrávanie si s ľudskou dôstojnosťou". (hab, r)

Hlavné správy

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Spoplatnený obsahNepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.

Dnes Píše Matúš Ritomský

Spoplatnený obsahKeď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru

Naozaj nás Čaputová a Štefunko ohrozujú rovnako ako Kotleba?

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní