Žbirka pripravil turné hviezd

Vydané 9. 2. 2006 o 0:00 Autor: (hab, tasr)
Miro Žbirka a Zuzana Smatanová pre The Best Of Tour, ktoré štartuje 24. februára v Prešove. Nasledovať budú Michalovce, Košice, Lučenec, Banská Bystrica, Ružomberok, Prievidza, Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava a turné sa skončí 15. marca v Bratislave. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

Textár Kamil Peteraj chce, aby sa Marika Gombitová objavila opäť na pódiu. Snaží sa ju presvedčiť, aby si zaspievala na bratislavskom koncerte Mira Žbirku. Ten bude v rámci turné, ktoré spevák štartuje o dva týždne.

Pôjde o 12 koncertov, ktorými si Žbirka pripomenie prvé turné s vlastnou skupinou Limit pred 25 rokmi. Sprevádzať ho bude Zuzana Smatanová. Medzi spevákovych hostí budú patriť Martha, David Koller a Janko Lehotský.

"Janko zaspieva pieseň Veľký sen mora, ja mu budem robiť vokály a neskutočne sa na to teším, lebo som zvedavý, ako zareagujú fanúšikovia," povedal k výberu hostí spevák.

Smatanová si na turné pozvala Ivana Táslera a skupinu Desmod. "Robiť turné s Mirom Žbirkom ma veľmi potešilo. Pripomína mi detstvo, keď som vnímala jeho skladby," povedala. A spevák reagoval: "Mne zase lichotí, keď mladí ľudia majú záujem so mnou hrať."

Kamil Peteraj Žbirku vidí stále rovnako: "Je to ten istý bratislavský chalan, ako bol pred viac ako tridsiatimi rokmi. Pamätám si na neho ako 14-, 15-ročného chlapca, ktorý spieval vo Véčku. Už vtedy viacerých upútalo, že jeho spev mal anglickú popovú kultúru. Vedel urobiť úžasnú atmosféru."

Aj aparatúra pre speváka bude privezená z Anglicka, pódium bude 30-metrové, dvojpodlažné, s dvoma videoprojekciami.

Na podporu The Best Of Tour vznikol aj remake skladby Balada o poľných vtákoch, ktorú prespievali Katka Koščová, Andy Ďurica, Martin Máček, Miko Hladký, Katka Knechtová, Zuzana Smatanová a Kuly.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahAko sa z mafiánov stávajú ctihodní občania

Mafiánom pomáhajú kontakty s políciou.

Spoplatnený obsahZa smrť tínedžerky na Pohode majú organizátori platiť

Od tragédie prešlo deväť rokov. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný.

Spoplatnený obsahNákupná horúčka realít sa skončila, úplne vypredané nie je

Koľko sa oplatí investovať do predávaného bytu.

Spoplatnený obsahTest: Zabudnite na A8, Q8 je nová vlajková loď Audi

Je najlepšie preto, že je najnovšie.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní