12. apríla

Vydané 12. 4. 2006 o 0:00

dnes má sviatok

Estera

Nositeľky tohto mena sú dosť uzavreté, plaché a trvá im istý čas, kým zareagujú. Potrebujú oporu a vo svojich názoroch sú rovnako zdržanlivé ako v láske. Ťažko prežívajú sklamanie a neúspech. Medzi ľuďmi hľadajú predovšetkým porozumenie. Ich ochranné rastliny sú myší chvost, fialka a mäta.

narodeniny

František Krištof Veselý

spevák a herec, sa narodil v roku 1903 v Skalici. Začínal v operete v Budapešti, angažmán získal postupne vo viacerých maďarských divadlách, potom ho prijali za sólistu Operety SND v Bratislave. Spieval Už dávno to viem, Dedinka v údolí, Prečo sa máme rozísť. Zomrel v roku 1977.

Montserrat Caballé

katalánska operná speváčka, sa narodila v roku 1933 v Barcelone. V 60. rokoch sa stala nástupkyňou Callasovej a Sutherlandovej. Úspech u širších vrstiev publika jej priniesla nahrávka piesne pre Olympijské hry v Barcelone s Fredym Mercurym. Od 90. rokov vystupuje koncertne.

šoubiznis

Alžbeta II. je partáčka

Britská kráľovná Alžbeta II. ani pod váhou monarchie nestratila zmysel pre humor. Povedal to princ Andrew. Raz po večeri lokaj odsunul stoličku od stola, a ona sa pokúsila znova si sadnúť. "Všetci vrátane kráľovnej, sa smiali a smiali," povedal princ pred 80. narodeninami Alžbety II., ktoré má 21. apríla.

myšlienka

Podpriemernosť nepozná nič vyššie od seba, ale talent okamžite rozpozná génia.

A. Doyle

Hlavné správy

Spoplatnený obsahRybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open. Tak ďaleko nikdy nebola.

Babiša a Faltýnka vydajú na trestné stíhanie

Babiš v prejave zopakoval, že kauza je podľa neho zmanipulovaná.

Spoplatnený obsahNajväčší tender tretej Ficovej vlády sa blíži do finále

ŽSR chcú modernizovať úsek za Bratislavou.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní