Pomoc druhým považuje za samozrejmosť

Vydané 25. 5. 2006 o 0:00
Katarína Medňanská sa stará o 82-ročnú Žofku. Sú pre seba anjelmi, hovoria. FOTO SME - JANA BEŇOVÁ

príbeh

Pre Katarínu Medňanskú je pomoc druhým samozrejmosťou. Pomáha starým, chorým a nevládnym. V Leviciach dostala cenu humanitný čin roka od vydavateľstva Vitur.

"Vyrastala som v chudobe, v dome, kde nebola voda. Otec mi zomrel, keď som mala trinásť. Mame som pomáhala starať sa o troch súrodencov," vysvetľuje svoje pohnútky.

Vyučila sa za technickú laborantku, no ťahalo ju to k charite. Potom našla na chodníku ležať ženu, ktorá tvrdila, že ju nikto nechce. Tak ju zobrala k jej rodine, a tá ju prijala.

Tak pomohla Medňanská viacerým a charitatívne spoločenstvo svätého Vincenta de Paula ju zobralo medzi seba. Po dvadsiatich rokoch odišla z Atómovej elektrárne Mochovce.

"Starám sa o mnoho rodín. Ľudia, ktorým som pomohla, už nie sú pre mňa cudzí," hovorí s tým, že si dáva pozor, aby nezanedbávala svoju rodinu.

Momentálne sa stará o 82-ročnú Žofku, ktorá je pripútaná k posteli. Katarínu Medňanskú si nevie vynachváliť: "Ona je ako anjel, veľa mi dáva." No Katarína nesúhlasí. "Kdeže, teta, vy dávate veľa mne."

JANA BEŇOVÁ

Hlavné správy

Spoplatnený obsahRybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open. Tak ďaleko nikdy nebola.

Babiša a Faltýnka vydajú na trestné stíhanie

Babiš v prejave zopakoval, že kauza je podľa neho zmanipulovaná.

Spoplatnený obsahNajväčší tender tretej Ficovej vlády sa blíži do finále

ŽSR chcú modernizovať úsek za Bratislavou.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní