Hokej nehral pre peniaze, ľutuje to

Vydané 20. 6. 2006 o 0:00

príbeh

Úspechy sa naň doslova lepili. Góly dával ako z učebnice, dvakrát sa stal najlepším strelcom federálnej ligy a z majstrovstiev sveta vždy doniesol nejakú medailu, medzi nimi dve zlaté.

Napriek tomu legenda košického hokeja Vincent Lukáč z veľkých úspechov nežije. Niekoľko rokov je bez práce.

"Som sklamaný životom a hoci som počas kariéry žal úspech za úspechom, dnes sa predieram ako viem a zápasím o holú existenciu," hovorí s odôvodnením: "Som kritik, čo na srdci, to na jazyku, azda aj preto som sa stal nepohodlným hokejovým činovníkom."

Má vyštudované dve vysoké školy a trénersku licenciu. No tvrdí: "Sú mi nanič." Niekdajšie pravé krídlo slávnej útočnej trojice Lukáč-Rusnák-Liba dnes mrzí, že nehrali za peniaze.

Keď získali v Sarajeve striebro, ich odmena bola 30-tisíc Kčs: "Dnes mladí odohrajú rok, dva v zámorí a môžu sa zabezpečiť do konca života." Lukáč konečne zmení postoj. "Začnem možno podnikať," uvažuje.

Ešte aj dnes občas chytí hokejku do ruky a zahrá si za starých pánov niekdajšej reprezentácie ČSSR. Na tréningy však nechodí, o čom svedčia aj kilogramy, ktoré rokmi pribudli. Naposledy privítalo 51-ročného Vinca košické publikum pri otvorení novej hokejovej arény obrovským potleskom.

ĽUBOMÍR LEHOTSKÝ

FOTO - AUTOR

Hlavné správy

Spoplatnený obsahZ budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní