Blog z Británie
Zbohom sloboda

Vydané 14. 7. 2006 o 0:00 Autor: MIRIAM NOVANSKÁ

S letom dorazil enormný nárast pompéznych udalostí s názvom anglická svadba. Ani sa nečudujem, šanca na deň bez dažďa sa podľa mojich odhadov zvyšuje z mizivého pol percenta počas zvyšku roka tak asi na 10 percent. A samozrejme, ktorá svadba by sa zaobišla bez skvelej predohry s názvom rozlúčka so slobodou? A tak tu máme špičku sezóny Stag a Hen parties.

Tiež mi neušlo, že masy anglických mužov, lúčiacich sa so slobodou, už stihli objaviť krásy Bratislavy a hlavne lacného piva. Vždy sa veľmi teším, keď si na nedeľný ranný let naspäť z Bratislavy sadne vedľa mňa omámené, smrdiace, grgajúce a nevyspaté indivíduum, ktoré pilo celú piatkovú a sobotnú noc až do rána.

Pred niekoľkými týždňami som zažila na letisku hotový cirkus - jeden z mladíkov upadol do komatického spánku v odletovej hale a jeho kamaráti sa zabávali jeho okopávaním a premiestňovaním jeho nehybnej schránky hore-dole po hale.

Nedávno som však zažila čosi nezvyčajné, čo mi ukázalo, že nielen my máme názor na nich, ale naopak, aj oni na nás. Do Londýna som sa vracala v pondelok a spolu so mnou aj známe skupinky mladých mužov. Títo boli akísi tichší, kultivovanejší a - počernejší. Skupinka, ktorú by anglické, politicky korektné médiá nazvali Asian. Jeden z nich sedel v lietadle vedľa mňa a pre zmenu bolo príjemné cítiť namiesto alkoholických výparov mydlo a vodu po holení.

Bolo ich 40. Päť z nich sa tento rok žení, tak to pospájali do jednej veľkej akcie. Rodení Angličania, ale korene kdekade po Ázii. Slušne som sa opýtala, ako sa im páčilo a čakala som klasické litánie o lacnom pive a pekných dievčatách. Dozvedela som sa však toto: lietadlo do Bratislavy meškalo 8 hodín, takže prišli o celý deň pobytu. Ako vegetariáni sa veľmi nenajedli, taxikári sa ich večne pokúšali okradnúť. Do väčšiny nočných podnikov ich nechceli pustiť. "Bielych púšťali, ale nás nie a ani sa tým netajili," sklamane mi vykladal prísediaci.

Niekedy mám chuť sa nakopať.

novanska.blog.sme.sk

Hlavné správy

Spoplatnený obsahValkovho vraha označili, Kuciakovho, Tupého či Remiášovho nie

Čaká sa na prokuratúru, či uverí verzii o vražde právnika.

ANALÝZA ADAMA VALČEKA

Spoplatnený obsahProfituje na skrytej privatizácii vodární, teraz je blízko dôležitej funkcie

O Jurajovi Bugalovi rozhodne vláda.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahZmena iba pre zmenu

Vhodnejší než ladenie by bol nový text.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní