Miss Universe 2006 sa stala Portoričanka

Vydané 25. 7. 2006 o 0:00
Miss Universe pre rok 2006 sa stala Portoričanka Zuleyka Riverová (vpravo), v prvej päťke sa umiestnili krásky zo Švajčiarska, Paraguaja, Japonska a USA. FOTO - TASR

Novou kráľovnou krásy sa v nedeľu stala Portoričanka Zuleyka Riverová. Finále 55. ročníka Miss Universe sa tento rok konalo v losangeleskom Shrine Auditoriu. Riverová prevzala korunku od minuloročnej víťazky Natalie Glebovej, ktorá je ruského pôvodu.

Osemnásťročná víťazka má ambície stať sa herečkou a hviezdou hollywoodskych a latinskoamerických filmov. O prvý rozruch sa postarala krátko po vyhlásení výsledkov, keď na tlačovej konferencii skolabovala. Organizátori súťaže však zakrátko oznámili, že je v poriadku. "Je o. k., dostala závrat. Je tu priveľmi horúco a jej šaty sú veľmi tesné. Boli lemované perlami a veľmi ťažké," povedal jeden z organizátorov Lark Anton.

V prvej päťke sa umiestnili aj Japonka Kukaru Čibanová, Laurine Gilleronová zo Švajčiarska, Lourdes Arevalosová z Paraguaja a Tara Connerová z USA.

Dvadsiatka finalistiek sa minulý týždeň vyberala spomedzi 86 dievčat. Postúpili dievčatá z Brazílie, Bolívie, Dánska, Etiópie, Indie, Japonska, Kanady, Kolumbie, Maďarska, Mexika, Paraguaja, Portorika, Ruska, Švajčiarska, Thajska, Ukrajiny, USA, Tobaga a Trinidadu. Všetky dievčatá museli absolvovať prehliadku v plavkách, vo večernej róbe a taktiež rozhovor.

Do finále nepostúpila Slovenka Judita Hrubyová, ktorá začiatkom mesiaca pred odchodom do USA vyjadrila nádej, že sa umiestni v prvej desiatke. Nepodarilo sa to ani Češke, 19-ročnej Renáte Langmannovej.

Víťazka bude už tradične cestovať po svete a bude činná v charitatívnej oblasti. Dvojhodinový prenos sa vysielal v 170 krajinách. (čtk, tasr)

Na súťaži nás reprezentovala Judita Hrubyová, ale do finále nepostúpila. FOTO - TASR

Nová Miss Universe Zuleka Riverová z Portorika presvedčila porotu o svojej kráse aj pri promenáde v plavkách. FOTO - TASR

Hlavné správy

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Spoplatnený obsahNepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.

Dnes Píše Matúš Ritomský

Spoplatnený obsahKeď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru

Naozaj nás Čaputová a Štefunko ohrozujú rovnako ako Kotleba?

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní