Slovenskou Miss Universe 2007 sa stala modelka Lucia Senášiová

Vydané 31. 3. 2007 o 22:51 Autor: čtk

Bratislava 31. marca (ČTK) - Titulom Miss Universe Slovenskej republiky pre tento rok sa môže pýšiť 23-ročná Lucia Senášiová. Blonďavú modelku vybrala porota počas dnešného priameho prenosu finále súťaže. Výherkyňa bude Slovensko reprezentovať na svetovej súťaži krásy Miss Universe 2007 v Mexico City.

Nová Miss Universe, ktorá je 174 centimetrov vysoká a má miery 90-60-90, už dobre pozná svet modelingu z Talianska, kde žije niekoľko rokov. Okrem hlavného titulu dostala aj niektoré vedľajšie ocenenia.

Druhé miesto obsadila 20-ročná Barbora Palovičová, ktorá sa tiež najviac páčila divákom ako Miss Tip. Titul druhej vicemiss si odniesla 22-ročná Iveta Riečanová. Obidve študujú v Banskej Bystrici. Prvá vicemiss postúpi na medzinárodnú súťaž Miss Earth a druhá vicemiss na Miss Intercontinental.

Tucet krások súťažil v štyroch disciplínach. Finalistky sa v priamom prenose na TV JOJ samé predstavili, na móle predviedli kolekciu spoločenských šiat, vo voľnej disciplíne tanec, folklórne vystúpenia a bojové umenia. Na záver nechýbala promenáda v plavkách zo špeciálne pre krásky navrhnutej zlatej kolekcie.

Miss Universe organizuje na Slovensku posledná federálna Miss Silvia Lakatošová-Chovancová, ktorá aj predsedala porote. Vlani tento titul získala zdravotná sestra Judita Hrubyová.

Slovensko má podobne ako napríklad Česko viacero súťaží kráľovien krásy. Okrem Miss Universe sa teší najväčšej pozornosti Miss Slovensko, jej tohtoročnej finále bude 27. apríla.

zab pto

Hlavné správy

Spoplatnený obsahUniverzitná nemocnica ignoruje Pellegriniho. Súkromník v nej zarába státisíce

Šéfka Mikrobiologického ústavu navrhla, ako nahradiť súkromníka.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: McDonald's po desiatich rokoch mení ceny, na Slovensku láme rekordy

Americkému reťazcu sa darí čoraz viac.

stĺpček petra tkačenka

Vojak aby riskoval život?

Podľa Fica Slovensko občas do cudziny pošle vojakov, ale len tam, kde im nehrozí žiadne riziko.

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Spoplatnený obsahNa východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní