OTO 2004: prekvapila len Parišková

Vydané 11. 2. 2005 o 0:00

Zdena Studenková, Aneta Parišková, Daniel Krajcer, Vilo Rozboril a Miro Žbirka. Aj to sú mená, ktoré zvíťazili v jednotlivých kategóriách odovzdávania cien Osobnosť televíznej obrazovky 2004.

Z nich bolo prekvapením jedine víťazstvo Anety Pariškovej, ktorá sa vrátila na pomyselný trón naobľúbenejšej moderátorky spravodajských programov po niekoľkoročnom víťazení kolegyne Mariany Ďurianovej.

Moderátorka Markízy Martina Bartošíková zasa potvrdila trend, že čítať športové správy nemusí len človek od fachu a stačí k tomu milá ženská tvár. Bartošíková je rovnako ako niekoľkonásobná víťazka Jarmila Hargašová naobľúbenejšou komentátorkou športových správ.

Miro Žbirka a Zuzana Smatanová ako najlepší speváci ani tak nepreukázali to, čo každý vie - že sú vynikajúci speváci a zrelé osobnosti - ale aj to, že Slovensko počúva. Televízni diváci preto rozhodli aj o tom, že programom roka sa stala spevácka súťaž Slovensko hľadá SuperStar.

Odbornú cenu mediálneho partnera odovzdávania OTO 2004 časopisu Eurotelevízia si za mimoriadny televízny počin roka odniesla ďalšia reality šou - Dievča za milión z produkcie televízie JOJ.

Porotkyňa súťaže a stálica na televíznom kanáli JOJ Zdena Studenková sa ako obvykle stala najžiadanejšou herečkou roka a z jej mužských kolegov zvíťazil ďalší stály hosť relácií JOJ Maroš Kramár.

Tento rok nečakali na organizátorov žiadne prekvapenia v podobe neúčasti nominovaných a na stredajšom priamom prenose odovzdávania cien sa zúčastnili zástupcovia všetkých televízií - STV, JOJ, Markíza i TA 3.

Dôvodom bolo najmä to, že OTO 2004 vysielala tento rok namiesto televízie JOJ z minulého roka verejnoprávna televízia, a zrejme aj to, že držiteľka licencie na program a bývalá moderátorka mítingov HZDS Jana Prágerová zostala skôr v úzadí.

Predseda HZDS Vladimír Mečiar bol však na odovzdávanie cien Slovenskou televíziou pozvaný rovnako ako pred dvoma rokmi. Prišiel 15 minút pred začiatkom programu a k dispozícii mal miesto pri stolíkoch pre VIP hostí. Rovnako ako minister Ivan Mikloš i podnikatelia Hatina či Lančarič.

Na recepciu, kde bolo veľa hostí, však Mečiar nezostal. Ostatní sa bavili do rána a odchádzať začali až po jednej, keď sa minulo víno.

(r, tasr)

ceny OTO 2004 v skratke

Absolútna víťazka a najobľúbenejšia herečka: Zdena Studenková

Najobľúbenejšia moderátorka spravodajských programov: Aneta Parišková

Najobľúbenejší moderátor publicistických programov: Daniel Krajcer

Najobľúbenejšia moderátorka, komentátorka športových programov: Martina Bartošíková

Najobľúbenejší moderátor zábavných programov: Viliam Rozboril

Najobľúbenejší moderátor detských programov: Jozef Nodžák alias Majster N

Najobľúbenejší herec: Maroš Kramár

Najobľúbenejší spevák: Miro Žbirka

Najobľúbenejšia speváčka: Zuzana Smatanová

Program roka: Slovensko hľadá SuperStar

Mimoriadny televízny počin roka: Dievča za milión

Sieň slávy: Milan Lasica

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní