Bedingfieldová je drahšia ako Arash

Vydané 7. 4. 2005 o 0:00 Autor: MARTINA HABLÁKOVÁ a mt
Natasha a Arash prídu v sobotu na Slovensko, budú spievať pre miss.

FOTO - REUTERS a TASR

Na Slovensko prídu v sobotu dve hviezdičky komerčného hudobného sveta. Na Miss 2005 budú spievať Natasha Bedingfieldová a Arash. Aký servis požadujú? Dramaturg súťaže a zástupca organizátora, agentúry Forza Pavol Danišovič hovorí: "Chcú najmä veľa ovocia, presne stanovený harmonogram a počas ich pobytu chránené súkromie."

Nič viac. V prípade Natashe a Arasha ide o hviezdy popu, ktoré sú na výslní zopár mesiacov a ich dlhá životnosť nie je zaručená. Ani Ruslana, ukrajinská speváčka, ktorá sa celoeurópsky zviditeľnila pred rokom, nemala počas návštevy Slovenska špeciálne požiadavky. Jediné, čo chcela, bolo spoznať slovenskú a liptovskú kuchyňu.

Výraznejšie na seba upozornila iba speváčka Kate Ryanová, ktorá sa po vystúpení na Slovensku rozhodla odísť do Viedne a ubytovať sa v hoteli Hilton. Hotel, ktorý jej ponúkali slovenskí organizátori, sa jej nezdal dostatočne komfortný.

Manažér agentúry Forza Július Kuruc hovorí: "V zásade platí, že čím je hviezda slávnejšia, tým má menej manierov a je disciplinovanejšia." Keď bola členkou poroty voľby slovenskej miss Američanka českého pôvodu, dcéra milionára Donalda Trumpa Ivanka Trumpová, ako jedinú požiadavku mala odvoz na návštevu k jej babičke na Morave.

Výraznejšie hviezdne maniere nemá ani nik zo slovenských a českých muzikantov či moderátorov. Zvyčajne chcú štandardný servis. Zuzana Belohorcová to zovšeobecňuje: "Musím v dostatočnom predstihu dostať informácie, o akú akciu ide a čo sa odo mňa očakáva. Ak je akcia napríklad v Tatrách, nechám si zabezpečiť odvoz. Ak trvá dlhšie ako do polnoci, žiadam aj ubytovanie. Inak nič mimoriadne. Ani špeciálnu značku minerálky, ani drahé šampanské."

Šampanské zo slovenských muzikantov požaduje pred vystúpením len Sisa Sklovská, ktorej sa "lepšie spieva po bublinkách". Spevák Jožo Ráž musí vždy dostať do šatne fľašu vybranej whisky.

Českí umelci chcú zvyčajne niekoľko balení minerálky a suché uteráky.

Karel Gott má len jedinú požiadavku - aby bolo v jeho šatni teplo. Nechce, aby mu prechladli hlasivky.

Lucie Bílá nevystupuje na akciách, kde sa pred jej vystúpením alebo počas neho podáva jedlo, a skupina Lucie vyžaduje od organizátora doručenie kyslíkových bômb do zákulisia - pre prípad, že by niekto z nich počas náročného vystúpenia skolaboval.

Pavol Danišovič hovorí: "Hoci sme spolupracovali s viac ako dvoma desiatkami zahraničných hviezd, žiadne maniere sme nezaznamenali. Ak má niekto požiadavku mať v šatni ovocie, uteráky, kvety, vodku alebo šampanské, ťažko hovoriť o manieroch."

Náročnejší na určenie štandardu servisu sú zvyčajne manažéri, nie ich klienti. "Ich vyjednávacie rituály pred príchodom urobia viac. Manažéri sú tí, ktorí chcú špeciálne značky automobilov na prevoz alebo určujú presnú teplotu jednotlivých nápojov."

A ako sa dá dostať k umelcovi, ktorého chce organizátor vo svojom programe?

Všetko je vecou ponuky a osobných vzťahov. "Nerozhodujú len peniaze," tvrdí Danišovič. "Väčšina zahraničných hostí chce presne vedieť, do čoho ide. Aký je to program, akú má tradíciu či sledovanosť." Veľkú úlohu zohrávajú aj zahraniční spolupracovníci a vytipovanie termínu. "Interpreti mávajú niekoľkomesačné dovolenky, počas ktorých nekoncertujú. Treba hľadať toho, kto je v obehu."

Podľa Júliusa Kuruca Arasha kontaktovali na základe jeho úspechu so skladbou Bora Bora a pri Natashi Bedingfieldovej mali trochu šťastia. Dohodli sa na jej účasti už na jeseň minulého roka.

Danišovič priznáva, že Natasha je o čosi drahšia, ale presnú sumu zverejniť nechce.

V strednej Európe vyjde vystúpenie hviezd podobnej popularity medzi 10- až 20-tisícami eur.

aký servis vyžadujú Madonna, Jennifer a Pink

MADONNA: Chce mať sprchu v šatni. Nesmie tam chýbať ani občerstvenie. Chce, aby o jej muzikantov a tanečníkov bolo postarané rovnako ako o ňu.

PINK: Vyžaduje, aby boli v šatni na zemi koberčeky a na stenách látkové poťahy. Medzi občerstvením nesmie chýbať niekoľko litrov vody, vybrané vína a obľúbené druhy ovocia.

JENNIFER LOPEZOVÁ: Má rada, ak ju pred vystúpením obliekajú.

FOTO - TASR a INTERNET

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní