Prvou slovenskou SuperStar sa stala Katarína Koščová

Vydané 16. 4. 2005 o 0:39

Katarína Koščová. Foto SME

Bratislava 16. apríla (TASR) - Prvou slovenskou SuperStar je 23-ročná Katka Koščová z Prešova. Na trón víťazov ju v piatok večer "posadili" diváci hudobnej megašou Slovensko hľadá SuperStar. Z celkového počtu 1 056 427 jej v absolútnom finále poslali diváci o 167 345 hlasov viac ako 16-ročnej Martine Šindlerovej z Bratislavy, ktorá skončila na druhom mieste.

Keď niekoľko minút po polnoci oznámili moderátori meno víťazky, publikum burácalo. " Neviem, čo mám povedať. Po dnešku som to naozaj nečakala. Azda iba jedno slovíčko, možno bude výstižné - ďakujem," povedala krátko po vyhlásení prvá slovenská SuperStar. Prezradila, že finalistke Zdenke Prednej "sľúbila", že ak vyhrá, bude "jej lízať pätu". Okrem možnosti nahrať CD Katke ako víťazke patrí aj osobný automobil.

Finálový večer sa začal spoločným duetom oboch finalistiek s názvom Zasvieť. Potom Katka a Martina zaspievali tri skladby, poslednú z nich - skladbu Najkrajšia esemeska - spievali obidve rovnakú. Počas programu, ktorý si v bratislavskom Národnom tenisovom centre nenechalo ujsť ani viacero známych tvárí, odzneli i superstárovské hity Kým vieš snívať a Teraz je ten správny čas. Bývalí kolegovia finalistiek okrem kontroverzného Roba Miklu nemohli pri vyhlasovaní výsledkov chýbať.

Koščová postúpila do finálovej jedenástky ako "jednotka" semifinálového kola, ktoré sa konalo na Silvestra. Od divákov dostala aj vtedy najviac hlasov. Po dnešnom víťazstve by sa tak v jej prípade dalo povedať: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Katka študuje filozofiu a estetiku. Počas súťaže dostala prezývku Gaučaňa, fanúšikovia ju poznajú ako usmiatu finalistku so zrelým ženským hlasom.

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo urobí nový zákon s kolobežkármi

Ako skompiluje nový cestný zákon život kolobežkárom.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Spoplatnený obsahBugár nie je idiot, názory mení na počkanie

Predseda Mosta sa chystá na ďalšiu otočku.

Trabelssie: So Slotom sa stretávam, bavíme sa o babách

Zatiaľ nemá víziu o budúcnosti bývalého Priora v Bratislave.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní