Končeka obvinili, mal mobil Šindlerovej

Vydané 18. 5. 2005 o 0:00 Autor: (mt, hab)

Finalisti SuperStar Peter Konček a Martina Šindlerová spolu nehovoria. Dôvodom je mobil v hodnote 13-tisíc korún, ktorý Martine niekto ukradol z Národného tenisového centra ešte počas súťaže. Polícia zistila, že niekoľko dní po krádeži z neho volal práve Konček. Bola použitá jeho simkarta.

Situácia je nejasná. Konček tvrdí, že mobil našiel na Dlhých dieloch v Bratislave. Ide o štvrť, kde Martina býva. Martina oponuje, že mobil určite nestratila a že jej ho niekto ukradol zo šatne. Ide o priestor, kde mali prístup iba finalisti a časť produkcie SuperStar.

„Položila som ho na stôl a viem, že som ho tam nechala. Niekto mi ho odcudzil,“ hovorí Martina. „Telefón som našiel niekoľko dní pred Super- Tour. Bol som vtedy s Petrom Kotuľom a ďalším mojím kamarátom. Používal som ho a potom som telefón predal,“ tvrdí Konček.

Peter Kotuľa je momentálne v Prahe a nedá sa s ním telefonicky spojiť. Šindlerová priznala, že Konček jej podľa jeho slov nájdenie telefónu oznámil. Chcel od nej totiž nabíjačku a príslušenstvo do mobilu. To isté hovorí Konček. „Pýtal som si od nej celú výbavu telefónu, ktorý stratila. Nielen nabíjačku, ale aj škatuľu. Nestihla mi tieto veci priniesť, pretože sme už odchádzali na turné a sústreďovali sme sa hlavne na to.“

Psychologička Eva Jaššová hovorí, že táto časť sporu „je nepochopiteľná, nemá logiku“. Človek, ktorý by niečo odcudzil, si zvyčajne nepýta zvyšné veci k odcudzenému predmetu od okradnutej osoby, domnieva sa. Konček hovorí: „Ak si Martinin otec myslí, že ja potrebujem zobrať nejaký mobil, tak sa mýli. Ja mám milión telefónov, Martinin nepotrebujem.“ S rodinou býva v štvrti, ktorá je v Nových Zámkoch nazývaná ako milionárska. Jeho rodičia podnikajú.

Kauza je podľa vedenia STV, ktorá SuperStar vysielala a pozná aktérov sporu, prekvapivá aj pre nich. Člen manažmentu televízie Branislav Zahradník vedel, že Martina hovorila o ukradnutí jej telefónu. Šindlerová Novému Času povedala: „Je to trápna situácia. Momentálne nie sme s Petrom v žiadnom kontakte.“ Viac o tom s médiami nechce hovoriť. Peter Konček konštatuje: „Išiel som podať vysvetlenie na políciu, ako to všetko bolo. Zatiaľ neviem, čo sa bude diať ďalej.“

Hovorkyňa Policajného zboru Silvia Miháliková upozornila na prezumpciu neviny a dodala, „v prípade zmiznutia mobilného telefónu Martiny bolo začaté trestné stíhanie vo veci, minulý týždeň bol obvinený Peter K. z trestného činu zatajenia veci. Vec je momentálne na prokuratúre.“ Zatajenie veci znamená, že podľa polície by mal človek, ktorý nájde mobil, zaniesť vec na políciu. Miháliková hovorí, že štatistika tohto druhu či tak ľudia v prípade nálezov robia - neexistuje.

Psychologička Eva Jaššová k tomu hovorí: „Bolo by zaujímavé zistiť, či je také správanie sa ľudí bežné. Podľa môjho skromného sondovania sa nájdené mobily nezvyknú nosiť na políciu. To, ak je niekto obvinený bez dôkazov, sa mi zdá ako zahrávanie si s ľudskou dôstojnosťou.“

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo znamená, keď to dáte na Matoviča

Ako demokrati hľadali kandidát na prezidenta.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Spoplatnený obsahDanko chce bozkávať vence

Na klamstvách spoluprácu založiť nemôžeme.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní