Kotuľa potvrdil, že Konček mobil našiel

Vydané 19. 5. 2005 o 0:00
O čo ide v kauze stratený telefón Martiny Šindlerovej? Môže to byť aj reklamná hra? Konček má podľa Kotuľu dva telefóny v hodnote 30-tisíc korún, polícia preveruje stratu Šindlerovej telefónu za 13-tisíc. Peter Kotuľa SME potvrdil, že bol svedkom, keď Konček predmetný telefón našiel. Polícia ho teraz obvinila zo zatajenia veci. FOTO - TASR

Peter Kotuľa denníku SME potvrdil, že Peter Konček mobil patriaci Martine Šindlerovej našiel. Ide o finalistov SuperStar a kauzu, ktorá momentálne rezonuje v zákulisí šoubiznisu.

Špekulovalo sa, že Konček mobil zobral zo šatne finalistov súťaže v Národnom tenisovom centre. Ten však povedal: "Telefón som našiel niekoľko dní pred SuperTour. Bol som vtedy s Petrom Kotuľom. Používal som ho a potom som telefón predal."

Kotuľa to potvrdil: "Ja, Peťo Konček a ešte náš kamarát Tomáš sme boli jeden deň autom na Dlhých dieloch. Odchádzali sme od priateľky Petra Končeka Marty Dvorskej. Zastavili sme auto a Peťo zrazu vykríkol, že niečo vidí ležať na zemi. Vybehol z auta a priniesol mobil."

Konček o tom potom hovoril všade. Podľa Kotuľu o tom vedeli aj ostatní finalisti: "Nemyslím si, že by ho ukradol. Snažil by sa to utajiť, a nie sa všade chváliť, že našiel mobil. On má dva telefóny, z ktorých má každý hodnotu okolo 30-tisíc korún. Nepotrebuje kradnúť. Peťo vždy veci rozdával. V tomto bol veľmi štedrý."

Šindlerová nechce s novinármi o kauze hovoriť. Rozhovor poskytla len bulvárnemu denníku Nový Čas. Podľa informácií SME Martina Šindlerová telefón, o ktorom sa píše, dostala od sponzora. Po strate telefónu podali s otcom na políciu podanie na neznámeho páchateľa.

Končeka obvinila polícia z toho, že zatajil nájdenie veci. Hovorkyňa Policajného zboru Silvia Miháliková SME však povedala, že štatistika o ľuďoch, ktorí prinesú nájdenú vec na políciu, neexistuje.

Psychologička Eva Jaššová považuje kauzu za nezodpovedné pošpinenie osoby Petra Končeka, "za zahrávanie si s ľudskou dôstojnosťou". (hab, r)

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo znamená, keď to dáte na Matoviča

Ako demokrati hľadali kandidát na prezidenta.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Spoplatnený obsahDanko chce bozkávať vence

Na klamstvách spoluprácu založiť nemôžeme.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní