koho by ocenili známi držitelia cien

Vydané 28. 11. 2005 o 0:00

Tých, ktorí zvyčajne ceny dostávajú, sme sa spýtali: Koho by ste ocenili vy?

KAROL KÁLLAY, fotograf: "Včera som sedel v porote čučoriedkového bálu, kde je veľa osobností, ktoré by na počesť Julka Satinského mohli byť odmenené. Je to veľký problém, koho vybrať. Ja by som ocenil Marku Kráľovičovú, ktorá veľa odohrala a je jednou z prvých slovenských herečiek."

PETER LIPA, spevák: "Takéto veci nie sú výsledkom jedného momentu, ale dlhého premýšľania, kto by sa hodil na takéto niečo. Ja mám rád ľudí, ktorí dobre robia svoje povolania a tých si vážim. Meno vám však nepoviem žiadne."

SASKIA REPČÍKOVÁ, podnikateľka: "Určite by som ocenila členov svojej rodiny, pretože som rada, že držíme spolu, máme sa radi. V týchto ťažkých mesiacoch sme si oporou."

MARTIN ŠTRBA, kameraman: "Na Slovensku je veľmi veľa neocenených ľudí. Podľa mňa ešte nikto nedal cenu napríklad režisérovi Elovi Havetovi, ktorý by si to obrovsky zaslúžil."

GABIKA ĎUROVKOVÁ, dramaturgička Markízy: "Vážim si Zdenu Studenkovú. Okrem toho by som takto vedela oceniť aj moju starenku zo Sekúľ, ktorá rozdáva náladu celej dedine."

JANA OĽHOVÁ, herečka: "Ľudí, ktorých málokto pozná. Jedno by si zaslúžil aj môj sused. Je to už starý pán, má rád terchovskú muziku, každý večer hrá na husliach. Veľmi vzácni sú mi ľudia, ktorí pomáhajú iným. V zdravotnej, v sociálnej oblasti, chudobným v krajinách tretieho sveta."

MARTIN HUBA, herec a režisér: "Som presvedčený, že medzi nami žije veľa anonymných hrdinov. Určite by medzi ocenenými nemali chýbať ľudia, ktorí sa venujú sociálnej oblasti a medicíne."

KVETA STRAŽANOVÁ, herečka: "Ocenila by som hlavne divákov. Hoci im v poslednom čase nedávame veľmi kvalitné hry, na repertoár s kvalitným hereckým obsadením ešte stále chodia do divadla. Dúfam, že im to vydrží."

EMIL BARTKO, riaditeľ baletu SND: "V mojom okolí je veľa ľudí, ktorých by som chcel oceniť. Už len za to, že sú, a akým spôsobom sa vedia obetovať pre iných. V mojej brandži by som dal ocenenie prvému choreografovi Národného divadla po druhej svetovej vojne Stanislavovi Remarovi." (blau, hab)

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní