The Fugees končí európske turné u nás

Vydané 22. 12. 2005 o 0:00

Poslednou zastávkou európskeho turné americkej skupiny The Fugees je Bratislava. Pred dnešným koncertom v Incheba Aréne museli organizátori koncertu hiphoperom Lauryn Hillovej, Wyclefovi Jeanovi a Prasovi vyzdobiť šatňu tropickými kvetmi a pripraviť bar s bonbónmi a bielou čokoládou.

Skupina na Slovensko priletí dnes predpoludním súkromným lietadlom zo Švajčiarska. Ich prvá cesta bude viesť do hotela a po odpočinku sa budú pripravovať na večerné vystúpenie.

„Manažment The Fugees mal špeciálnu požiadavku aj na autá. Majú to byť terénne autá, počas pobytu budú mať teda k dispozícii štyri VW Touareg a jeden Porsche Cayenne. Umelci sú zvyknutí na najvyššiu medzinárodnú úroveň hotelov a tieto podmienky vo všetkých smeroch spĺňa hotel Crowne Plaza,“ hovorí PR manažérka Katarína Žáková, z organizujúcej agentúry Music Academy.

To, či sa kapela rozhodne poobzerať si aj mesto, sa ukáže až po koncerte. „Nie je vylúčené, že budú chcieť zažiť nočnú Bratislavu,“ hovorí Žáková.

Pre kapelu budú k dispozícii tri šatne. Jedna pre speváčku Lauryn Hillovú, ďalšia pre jej kolegov Wyclefa Jeana a Prasa a tretia pre štáb. Šatne sú zariadené gaučom, stolíkom, stoličkami a veľkým zrkadlom. Štábu The Fugees nestačí len jeden sprievodca, tak ako to bolo počas bratislavského koncertu speváčky Natalie Imbruglia. Sprievodcovia budú dvaja a budú im k dispozícii počas celého pobytu. V prípade núdze im musia zabezpečiť nákup alebo podať informácie o Bratislave. Okrem sprievodcov, tzv. bežcov, sa o kapelu stará aj organizujúca agentúra.

Celý štáb The Fugees sa skladá zo 40 ľudí. Kapela si priniesla vlastné hudobné nástroje a o technické zabezpečenie sa starajú organizátori.

Čo sa týka občerstvenia, ich požiadavky sú presne určené. Cez minerálnu vodu, 2 fľaše vína Merlot, kartón Budweisseru, plechovky Red Bullu, Coca-Coly či džúsov z čerstvého ovocia. V ponuke musí byť aj jedlo pre vegetariánov a kuracie krídelka z KFC, po ktoré musí ísť produkcia do Brna. Brány Incheba Arény sa pre návštevníkov koncertu otvárajú o 18. h. Ochrankári budú pri vstupe vybavení detektorom kovov, všetky nože a kovové nástroje skončia v koši. O hodinu neskôr začne hrať DJ a o 20. h nastúpi skupina Kontrafakt, ktorá zároveň pokrstí svoje nové DVD. Po necelej hodine zaznie dlho očakávané The Fugees a ich koncert sa predĺži až do polnoci.

Po polnoci budú v hip-hopovom ošiali pokračovať AMO, H16 a Vec. (hab)

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní