Žbirka pripravil turné hviezd

Vydané 9. 2. 2006 o 0:00 Autor: (hab, tasr)
Miro Žbirka a Zuzana Smatanová pre The Best Of Tour, ktoré štartuje 24. februára v Prešove. Nasledovať budú Michalovce, Košice, Lučenec, Banská Bystrica, Ružomberok, Prievidza, Žilina, Trenčín, Nitra, Trnava a turné sa skončí 15. marca v Bratislave. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

Textár Kamil Peteraj chce, aby sa Marika Gombitová objavila opäť na pódiu. Snaží sa ju presvedčiť, aby si zaspievala na bratislavskom koncerte Mira Žbirku. Ten bude v rámci turné, ktoré spevák štartuje o dva týždne.

Pôjde o 12 koncertov, ktorými si Žbirka pripomenie prvé turné s vlastnou skupinou Limit pred 25 rokmi. Sprevádzať ho bude Zuzana Smatanová. Medzi spevákovych hostí budú patriť Martha, David Koller a Janko Lehotský.

"Janko zaspieva pieseň Veľký sen mora, ja mu budem robiť vokály a neskutočne sa na to teším, lebo som zvedavý, ako zareagujú fanúšikovia," povedal k výberu hostí spevák.

Smatanová si na turné pozvala Ivana Táslera a skupinu Desmod. "Robiť turné s Mirom Žbirkom ma veľmi potešilo. Pripomína mi detstvo, keď som vnímala jeho skladby," povedala. A spevák reagoval: "Mne zase lichotí, keď mladí ľudia majú záujem so mnou hrať."

Kamil Peteraj Žbirku vidí stále rovnako: "Je to ten istý bratislavský chalan, ako bol pred viac ako tridsiatimi rokmi. Pamätám si na neho ako 14-, 15-ročného chlapca, ktorý spieval vo Véčku. Už vtedy viacerých upútalo, že jeho spev mal anglickú popovú kultúru. Vedel urobiť úžasnú atmosféru."

Aj aparatúra pre speváka bude privezená z Anglicka, pódium bude 30-metrové, dvojpodlažné, s dvoma videoprojekciami.

Na podporu The Best Of Tour vznikol aj remake skladby Balada o poľných vtákoch, ktorú prespievali Katka Koščová, Andy Ďurica, Martin Máček, Miko Hladký, Katka Knechtová, Zuzana Smatanová a Kuly.

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní