21. marca

Vydané 21. 3. 2006 o 0:00

dnes má sviatok

Blahoslav

Ľudia s týmto menom sa nedajú ľahko ovplyvniť ani presvedčiť. Práca pre nich často predstavuje zámienku, aby sa nemuseli zúčastňovať na iných stretnutiach. Sú veľmi aktívni a na luďoch v ich okolí im záleží. Ich zdravie je priemerné. Ochranné rastliny sú medovka a baza, kamene achát a sokolie oko.

narodeniny

Johann Sebastian Bach

nemecký skladateľ, vrcholný predstaviteľ barokovej hudby, sa narodil v roku 1685 v Eisenachu. Počas svojho života bol uznávaný viac ako organista. V roku 1749 oslepol, no ďalej tvoril. Zomrel v roku 1750 v Lipsku.

udalosť

1848

l Vyšlo prvé číslo Štúrových Slovenských národných novín.

zaujímavosť

Ešte je prekvapený

Režisér filmu Crash Paul Haggis je víťazstvom svojej snímky na prestížnom odovzdávaní Oscarov ešte stále prekvapený. Crash ocenili ako najlepší film, hoci za favorita považovaný nebol. Päťdesiatdvaročný režisér povedal: "Capote je mojím obľúbeným filmom. Nebol by som sklamaný, keby on alebo iný film vyhral."

Sheryl ide na turné

Speváčka Sheryl Crowová, ktorá sa len pred mesiacom podrobila chirurgickému zákroku po diagnostikovaní rakoviny prsníka, chce v júni vyraziť na koncertné turné. Odštartuje ho v Indianapolise a predskokanom bude Jack Ingram či skupina Dava Matthewsa.

myšlienka

Slávnym ľuďom je pomníkom celá zem.

Thukydides

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní