5.apríla

Vydané 5. 4. 2006 o 0:00

dnes má sviatok

Miroslava

Nositeľky tohto mena potrebujú mať pocit istoty a zázemie. Rady sa realizujú v práci. Sú inteligentné a majú postreh. Ich kritické poznámky sú ostré, no nie zlomyseľné. Dobre odolávajú únave. Ochranné rastliny sú pre ne žihľava, skalica a slez, ochranné kamene tyrkys a granát.

narodeniny

Spencer Tracy

filmový herec, dvojnásobný držiteľ Oscara za filmy Statoční kapitáni a Muži zajtrajška, sa narodil v roku 1900. Na Oscara bol nominovaný sedemkrát. Bol životným partnerom Katherin Hepburnovej. Zomrel v roku 1967.

Artur Hailey

britsko-kanadský spisovateľ bestsellerov Hotel, Peniaze, Nemocnica, Letisko, Posledná diagnóza, Detektív, sa narodil v roku 1920. Jeho romány vyšli doteraz v náklade vyššom než 160 miliónov exemplárov. Zomrel v roku 2004.

udalosť

1895

l Zatkli v londýnskom hoteli Cadogan spisovateľa Oscara Wilda pre obvinenia z homosexuality. Odsúdili ho na dva roky väzenia.

šoubiznis

Prečo Clooney režíruje?

Americký herec, držiteľ Oscara, George Clooney sa nepovažuje za veľkého herca. Tvrdí, že jeho herecké možnosti sú limitované a že mnohému vďačí za svoj šarm. Preto kladie čoraz väčší dôraz na filmovú réžiu.

Simpsonovci vo filme

Kultový americký kreslený televízny seriál Simpsonovci sa už čoskoro dočká svojej filmovej verzie. Na striebornom plátne sa podľa predpokladov "žltá rodinka" objaví už v lete 2007. Snímka sa už teraz vyrába.

myšlienka

Beda krajine, ktorá nemá hrdinov, beda krajine, ktorá hrdinov potrebuje. B. Brecht

Hlavné správy

Spoplatnený obsahPosúvali mu operáciu, dal vraj lekárovi peniaze a išiel hneď

Lekár odmieta, že by od pacienta zobral peniaze za uprednostnenie.

Spoplatnený obsahAko kočnerovci ukradli Technopol a súd im pomáhal

Zo súdu zmizlo tristo strán súdneho spisu, bude to vyšetrovať polícia.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní