12. apríla

Vydané 12. 4. 2006 o 0:00

dnes má sviatok

Estera

Nositeľky tohto mena sú dosť uzavreté, plaché a trvá im istý čas, kým zareagujú. Potrebujú oporu a vo svojich názoroch sú rovnako zdržanlivé ako v láske. Ťažko prežívajú sklamanie a neúspech. Medzi ľuďmi hľadajú predovšetkým porozumenie. Ich ochranné rastliny sú myší chvost, fialka a mäta.

narodeniny

František Krištof Veselý

spevák a herec, sa narodil v roku 1903 v Skalici. Začínal v operete v Budapešti, angažmán získal postupne vo viacerých maďarských divadlách, potom ho prijali za sólistu Operety SND v Bratislave. Spieval Už dávno to viem, Dedinka v údolí, Prečo sa máme rozísť. Zomrel v roku 1977.

Montserrat Caballé

katalánska operná speváčka, sa narodila v roku 1933 v Barcelone. V 60. rokoch sa stala nástupkyňou Callasovej a Sutherlandovej. Úspech u širších vrstiev publika jej priniesla nahrávka piesne pre Olympijské hry v Barcelone s Fredym Mercurym. Od 90. rokov vystupuje koncertne.

šoubiznis

Alžbeta II. je partáčka

Britská kráľovná Alžbeta II. ani pod váhou monarchie nestratila zmysel pre humor. Povedal to princ Andrew. Raz po večeri lokaj odsunul stoličku od stola, a ona sa pokúsila znova si sadnúť. "Všetci vrátane kráľovnej, sa smiali a smiali," povedal princ pred 80. narodeninami Alžbety II., ktoré má 21. apríla.

myšlienka

Podpriemernosť nepozná nič vyššie od seba, ale talent okamžite rozpozná génia.

A. Doyle

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní