Riaditeľka Miss je ako pionierska vedúca

Vydané 20. 4. 2006 o 0:00
Finalistky Miss mali dvakrát sústredenie v Tatrách. Skúšali si šaty, plavky a asi jeden deň aj relaxovali. FOTO - SITA

"Myslím, že sme s celým tímom urobili maximum a dúfam, že nepríde nič nečakané," hovorí Lucia Hablovičová pred dnešným finále Miss 2006. Riaditeľka súťaže vie, že hociktoré z dievčat sa môže na pódiu potknúť a ktorýkoľvek z účinkujúcich pred prenosom vypadnúť.

Počíta s tým, napriek tomu je vyrovnaná. Rovnako ako atmosféra medzi finalistkami. "Je veľmi priateľská. Všetko sú to mladé dievčatá, takže verím, že to berú tak, že nejde o život, ale o titul. Môže im síce k niečomu dopomôcť, ale naozaj na tom nestojí ich celá budúcnosť," dodáva Hablovičová.

Dvanásť finalistiek, ktoré boli vybraté z vyše tisícky uchádzačiek, boli prvý raz verejnosti predstavené v januári. Odvtedy absolvovali skúšku s choreografmi, stylistami, vizážistami, módnymi návrhármi, a tiež dve sústredenia v Tatrách.

"Mali nabitý program, no držali sa do poslednej chvíle. Maximálne navštívili Vodný svet, kde boli rady, že sa môžu aspoň na chvíľu uvoľniť. Preto som si tam chvíľami prišla ako pionierska vedúca, ktorá ich upozorňuje, aby nekričali," usmieva sa riaditeľka Miss.

Cez sústredenia sa fotili s Jakubom Klimom, choreografiu skúšali s Ivom Ladižinským, skúšali si šaty od Alice Abraham, Lýdie Eckhardt či Fera Mikloška.

A majú tie, čo vyhrajú, šancu presadiť sa vo svete? Ivica Sláviková, Miss 2005, tvrdí: "Podľa mňa áno. Aj keď mi niekedy nie je celkom jasné, podľa akých kritérií sa na Miss World dievčatá posudzujú. Niektoré z postupujúcich sa mi totiž nezdali ničím zaujímavé a výnimočné. Ale určite je to subjektívne. Možno som sa ani ja polovici národa nepáčila."

V priamom prenose dnes vystúpia na pódiu Miss 2006 Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Zdenka Predná či skupina Peha.

Moderátormi budú český herec Marek Vašut a slovenská herečka Zuzana Kanóczová. Ten, kto chodí do kina, ich spolu videl aj ako partnerskú dvojicu vo filme Román pre ženy. (oba)

Sestry Norisové spojil Renč i Shakespeare

Sestry Norisové, Soňa a Zuzana, si spolu zahrajú na Shakespearovských slávnostiach. Stretnutie na Bratislavskom hrade bude o to vzácnejšie, že jedna žije na Slovensku a druhá v Česku.

Navyše bude hra pre Soňu prvou hereckou príležitosťou po narodení prvého dieťaťa. "Mám chlapčeka, Michaela. O dva týždne bude mať pol roka. Aj som to chvíľočku zvažovala, či pôjdem do tejto hry, ale malý sa má k svetu, je veľmi spoločenský a vyzerá úplne v pohode," povedala Norisová.

Ponuku účinkovať na slávnostiach dostala už vlani, keď sa pripravoval Kupec benátsky. Vtedy ju však nemohla prijať práve preto, že čakala dieťa.

V tohtoročnej komédii Ako sa vám páči má stvárniť jednu z najkrajších Shakespearových ženských postáv Rosalindu. Scenár zatiaľ nečítala, no hru pozná ešte zo študentských čias.

"Je to výborná postava, teším sa. Má viacero polôh a je mi sympatická," dodala herečka.

Rosalinda je dcérou staršieho vojvodu. Dcéru vojvodovho brata Céliu má stvárniť jej sestra Zuzana. Obe sestry sa tak pri herectve stretnú takmer po piatich rokoch. Naposledy spolu hrali vo filme Filipa Renča Rebelové.

Hra Ako sa vám páči bude mať premiéru 9. júla na Bratislavskom hrade. Okrem sestier Norisových si v nej zahrajú Marián Labuda, Miroslav Noga, Martin Dejdar, Tomáš Pavelka, Ladislav Hampl, Ľubomír Paulovič či Branislav Bystriansky. (čtk)

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní