Miss sa stala až na druhý pokus

Vydané 24. 4. 2006 o 0:00 Autor: Saša Obuchová
Víťazkou Miss 2006, ktorú usporadúva Forza, Oklamčák Production a Markíza, sa stala Magdaléna Šebestová (22) (v strede). Prvou vicemiss sa stala 20-ročná Zuzana Lazová (vpravo), tretie miesto obsadila Dagmar Ivanová (21). FOTO SME - PAVOL MAJER

Zdá sa, že nie číslo sedem, ale deväť prináša šťastie. Aspoň u finalistiek súťaží Miss to platí. Pred troma týždňami prinieslo toto číslo titul Miss Universe 2006 Judite Hrubyovej (22), vo štvrtok sa Miss 2006 stala Magdaléna Šebestová (22). Aj ona súťažila s deviatkou.

Rodáčku z Bikových Humeniec si za víťazku zvolili aj diváci v Miss Sympatia aj užívatelia internetu ako Miss Internet. Prvou vicemiss sa stala 20-ročná Zuzana Lazová z Trenčianskej Turnej, tretie miesto obsadila obsadila Dagmar Ivanová (21) z Čadce.

A ako to vo štvrtok vyzeralo? "Nerozprávajte sa s dievčatami, aby ste ich neznervózňovali," zneli pokyny hodinu pred priamym prenosom. Finalistky ešte pobiehali s natáčkami a v rifliach, večerné róby viseli na vešiakoch.

Niektoré súťažiace vybavovali posledné telefonáty s priateľmi a rodičmi, iné naposledy upravovali vizážistky a vlasoví stylisti.

V hľadisku sa medzitým do V.I.P. zóny usádzali pozvaní hostia ako Milan Lasica s manželkou Magdou Vášáryovou, herečka Kamila Magálová a skladateľ Karel Svododa, ale aj manželia Mojsejovci.

Nechýbali transparenty s nápismi "Dadka č. 5, drž sa", ale aj rapkáče.

Prvýkrát prišli aj diváci, ktorí si zakúpili lístky. "Prišla som aj s 12-ročnou dcérou. Ako väčšina dievčat, aj ona chce byť misskou a chcela sa prísť pozrieť," prezradila 39-ročná Iveta z Bratislavy.

Neopozerané vystúpenia mali na pódiu speváčky Zdenka Predná s Tinou, Marián Čekovský so skupinou Sax and Jay či tanečná skupina Spin, ktorá v choreografii Jara Bekra spojila niekoľko tanečných štýlov.

Bekr mal pod palcom aj choreografiu večera a finalistiek, s ktorými nacvičoval niekoľko týždňov.

Neisto pôsobila asi len Zuzana Kanócz, ktorá mala premiéru v úlohe moderátorky. "Mala som obrovskú trému a stres, no po prvom vystúpení zo mňa opadla a potom som si už večer celkom užívala," priznala po skončení večera.

Suverénnejšie, no niekedy až príliš žoviálne pôsobil jej partner, herec Marek Vašut.

Vtipným momentom počas až príliš dramatického vyhlásenia výsledkov bolo nakoniec len vyhlásenie Miss Sympatia. Súťažiaca s číslom dvanásť Zuzana Lazová prepočula, že ide iba o čiastkové výsledky, a vybrala sa po ocenenie.

"Áno, správne, ste na polovici cesty," okomentoval to Vašut. A Lazová sa potom na recepcii už s úsmevom dožadovala titulu zabávačka večera.

Porotcovia tvrdili, že sa vo víťazkách zhodli. "Uvedomila som si, že muži majú o niečo iné videnie ako my ženy. Oni vedia dievča posúdiť už po chvíli, nám na to treba čas," tvrdila riaditeľka Miss Lucia Hablovičová.

Spokojná bola určite aj víťazka Magdaléna Šebestová, ktorá si zo súťaže odniesla dve autá: "Jedno dám určite otcovi, pretože nepoznám človeka, ktorý by si to zaslúžil viac," poznamenala.

Mimochodom, Šebestová sa pred štyrmi rokmi zúčastnila na konkurenčnej súťaži krásy, kde skončila na druhom mieste.

Sledovanosť Miss je stále dobrá

Súťaž Miss má napriek opozeranosti i konkurencii reality šou stále svojich divákov. V tom sa zhodujú televízie aj mediálny analytik.

Miss 2006, ktorú 20. apríla vysielala televízia Markíza, mala sledovanosť 17,8 percenta a 43,8-percentný podiel na trhu. Minulý rok mala trhový podiel 47,2 percenta, teda o niečo klesla.

Ivana Semjanová, vedúca PR oddelenia televízie, je však spokojná. Vysvetľuje to takto: "Miss 2006 dosiahla tretí najvyšší priemerný primetimový podiel od začiatku tohto roku spomedzi všetkých slovenských televíznych kanálov."

Mediálny analytik Radoslav Augustín s tým súhlasí: "Pri Miss nevidím veľmi klesajúcu tendenciu, aj minulotýždňový podiel finálového večera televízie Markíza bol veľmi dobrý. Stále je to divácky atraktívny televízny formát."

Miss Universe 2006, ktorú 1. apríla odvysielala televízia JOJ, mala sledovanosť 9,8 percenta a 23,6-percentný podiel na trhu. Minulý rok to bolo 9,5 percenta s 21,5-percentným podielom na trhu.

"My sme s Miss spokojní, pretože sledovanosť aj trhový podiel stúpajú," hovorí aj Ľudovít Tóth, riaditeľ PR & Promotion v JOJ.

Radoslav Augustín súhlasí aj s tým a nárast sledovanosti vysvetľuje takto: "To, že JOJ tento rok narástla sledovanosť, súvisí aj s tým, že ľudia si na túto televíziu viac zvykli."

Výraznú klesajúcu tendenciu mediálny analytik neočakáva ani v budúcnosti. Podľa Augustína je divácka základňa tohto programu dobrá. "V domácnostiach si súťaž Miss radi zapnú, pretože to stále považujú za špeciálnu udalosť," uzatvára. (oba)

Pred finále, hodinu pred priamym prenosom. Maľujú druhú vicemiss.

Porotcovia. Dvanástim mužom predsedala žena, riaditeľka súťaže Lucia Hablovičová.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní