Karavan šou je šou, nie reality, tvrdí Ivan Tásler

Vydané 4. 5. 2006 o 0:00
Hudobníka Ivana Táslera Austrália fascinovala najmä pohodovým spôsobom života. FOTO - ARCHÍV

Ivan Tásler a Vera Wisterová budú mať v nedeľu premiéru v spoločnom televíznom projekte. Jeho označeniu za reality šou sa bránia. Hovoria, že ide o roadtrip, výlet, aj keď sa na reality šou zahraničných celebrít podobá.

"Nechcem zverejňovať to, ako sa zobúdzame alebo nejaké intímnosti. To vylučujem. Je to niečo ako cestopisno-dokumentárna zábava," hovorí hudobník. Vznikla počas ich niekoľkomesačnej cesty po Austrálii a má názov Karavan šou.

Moderátorka Vera Wisterová dodáva: "Určite uvidia diváci naše súkromie, aj keď v diétnejšej forme. Nebudú tam teda nejaké sprchovacie scény, ale napríklad dlhé debaty, ktoré sme v karavane absolvovali a boli o všetkom možnom."

Gigantické arašidy aj UFO

V karavane prešli východnú stranu Austrálie. Pobrežie bolo civilizované, no keď sa vybrali do vnútrozemia, začalo sa dobrodružstvo.

"Išli sme rozbitými cestami, oproti nám sa rútili kamióny obrovskou rýchlosťou a po okolí boli mŕtvoly zvierat, napríklad kráv a kengúr, ktoré v noci zrazili autá," spomína Tásler.

"Kým v mestách žijú príjemní ľudia, vo vnútrozemí sme stretávali aj takzvaných aussies. Sú to drsní ľudia, ani milí, ani zlí. Spomínam si, že sme sa zastavili v dedinskej krčme, hodil som peniaze do jukeboxu, pustil The Rolling Stones a na chrbte som cítil ich mrazivé pohľady," dodáva.

Napriek tomu je životom v Austrálii nadšený: "Mladí tam vedú pohodový spôsob života. Len tak sa motajú, a to nehovorím o tínedžeroch, ale o tridsiatnikoch, čiže o ľuďoch približne v mojom veku. Tieto osudy sú mi blízke, rád som sa s nimi stretával. Ležať na pláži a celý deň sa len tak hádzať do vĺn."

V dokumente sa snažili zachytiť práve zaujímavé typy ľudí, surferov či domorodých obyvateľov, nezaujímali ich typické historické pamiatky. A chceli ukázať kuriozity, ktoré Austrália ponúka.

"Najbizarnejšie a najvtipnejšie bolo to, že vo všetkých krajoch, kde pestujú nejaké konkrétne ovocie alebo sa tam darí rybolovu či arašidom, je vždy vtipná socha. Teda gigantický banán, arašid alebo podobné záležitosti," hovorí Wisterová. Rada spomína aj na miesto, kde v minulosti údajne videli UFO: "Bol tam človek, ktorý v skutočnosti vyzeral, akoby práve vyšiel z nejakej vesmírnej lode."

Bude aj soundtrack

Dokument bude mať deväť častí, práce na nich sa ešte neskončili. Strihanie jedného dielu trvá približne tri dni, k tomu sa pridávajú komentáre či preklady. V Austrálii ich nakrúcal Tomáš Straka, režijne to má pod palcom moderátorka.

"Ivan do toho zatiaľ nevstupoval a nezasahoval, čo sa tam smie a čo nesmie objaviť. On skôr vstupoval do hudobných častí," poznamenáva Wisterová.

K projektu pripravil Tásler soundtrack, ktorý bude seriál sprevádzať. Objavia sa na ňom aj tri nové piesne, jednou z nich bude aj prerábka slávneho hitu Caravan of Love.

"Na soundtracku sa objaví aj austrálsky hudobník, ktorého som počul na koncerte herca Russella Crowa, ktorý sa preslávil najmä ako hlavný hrdina vo filme Gladiátor," hovorí spevák. "Hercov koncert by som radšej nekomentoval, ale predskokan Darren Percival ma oslovil. Stál na pódiu sám, spieval a sprevádzal sa rôznymi zvukovým efektmi."

Kravan šou bude vysielať televízia Markíza po deväť nedieľ o 10.30 hodine. (oba, peb)

Súvisiace články:

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKedy tu mávate leto? Vlani bolo v stredu

Reportáž z najchladnejšieho miesta na Slovensku.

Píše Emil Višňovský

Spoplatnený obsahDankova kauza ukázala, že naši politici si nevážia vzdelanie

Stačí im ničím nekrytý papier.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní