Má šancu uspieť tretie kolo SuperStar? Zatiaľ nie

Vydané 4. 5. 2006 o 0:00
Prvá séria SuperStar (jej finalisti na snímke) mala väčšiu sledovanosť a viac ľudí do nej posielalo SMS správy. Má šancu uspieť tretia séria?

FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

"Keby som mal dvadsať rokov a chcel by som spievať, asi by som sa tiež prihlásil do SuperStar," povedal džezmen Peter Lipa. "Tí, čo sa dostali do záverečných kôl, sa stali naraz známymi osobami a záleží len na nich, ako s týmto kapitálom naložia," dodal.

Česká republika bude na jeseň hľadať svoju novú, v poradí tretiu SuperStar. Odborníci zo sveta hudobného biznisu sa však dohadujú o tom, či majú nové tváre na hudobnom poli šancu. Český trh je malý a predaj platní ohrozuje aj vypaľovanie cédečiek.

"Myšlienka na súťaž je dobrá, pretože akýkoľvek prostriedok na hľadanie talentov je dobrý, ale myslím, že pokiaľ bude tretie pokračovanie tento rok, je to predčasné. Teraz by bolo múdre počkať, až ďalšia generácia talentov dozreje, dospeje a vyspieva sa," povedal pre ČTK hudobný textár Michal Horáček.

Riaditeľka slovenskej pobočky Sony BMG Lenka Slaná už zverejnila, že cédečká nevydajú všetkým tohtoročným finalistom. "Vydavateľstvo si vyberá podľa dramaturgie, kto z finalistov by mohol byť pre trh stabilný," povedala SME s vysvetlením: "Druhá SuperStar bola zárobkovo nižšia ako prvá."

Člen manažmentu STV Branislav Zahradník k tomu dodal, že "finančné výsledky druhej série budú známe koncom júna", no generálny riaditeľ televízie Richard Rybníček už po skončení súťaže oznámil, že "verí, že tretia séria sa už bude vysielať na jednej z komerčných televízií".

Riaditeľ PR & Promotion JOJ Ľudovít Tóth to zhodnotil: "V prípade výhodných podmienok pre televíziu by sme o odvysielaní tretej série uvažovali." To, či sa tým budú v blízkej budúcnosti zaoberať, však komentovať nechcel.

Vedúca oddelenia PR Markízy Ivana Semjanová: "O SuperStar je ešte predčasné hovoriť, druhá séria už nemala takú sledovanosť ako prvá, je otázne, ako by to bolo ďalej." Pripustila však, že debata na tému tretej série vo vedení televízie "určite bude".

Český hudobný producent Janis Sidovský priznáva, že z druhej série ich SuperStar sa veľa "nových nádejí" neuchytilo. "Šancu (v tretej sérii) ďalší speváci a speváčky majú, ich sláva však je a bude krátkodobá," povedal pre ČTK, argumentujúc malým trhom a množstvom zabehnutých hviezd, "aj o dve generácie starších".

U susedov sa zo súťažiacich prvej série SuperStar najviac uchytila Aneta Langerová, na Slovensku to je Zdenka Predná. Podľa odborníkov majú šance preraziť aj prví traja finalisti tohtoročnej série Peter Cmorik, Ivan Štroffek a v prípade vhodného repertoáru aj Mária Bundová. (mt)

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní