Europoslankyňa Monika Beňová a Fedor Flašík sa vzali

Vydané 20. 5. 2006 o 15:50 Autor: tasr

Bratislava 20. mája (TASR) - Europoslankyňa Monika Beňová a jej priateľ Fedor Flašík sú oddnes manželia. Niekoľkoročný vzťah spečatili v Bratislave manželským sľubom a ich áno ako svedkovia odobrili dlhoroční priatelia Robert Kaliňák a Martin Glavač.

Nevesta sa na svadobný obrad doviezla na zlatom Maserati, v ktorom si ju aj manžel odvážal. Gratulácie od prítomných hostí trvali vyše štyridsať minút. "Cítim sa v podstate rovnako, ako dnes ráno, akurát s tým rozdielom, že nám na sobáš začalo krásne svietiť slniečko. Ráno nám zase pršalo šťastie," povedala novinárom nevesta, ktorej sa po sobáši pozmenilo priezvisko na Flašíková-Beňová.

Hoci si predsavzala, že nevypustí ani jednu slzu, pri obrade bola dojatá. Manželské áno však vyriekla dôrazne a ako sa zvykne vravieť, práve ten z novomanželov bude "krkom", ktorý bude hýbať hlavou manželstva. Flašík má však na to svoj názor. "Bude aj hlavou aj krkom. To je to najideálnejšie v manželstve. Keď žena o všetkom rozhoduje, všetko si zariadi. Potom nie sú konflikty ani hádky," dodal s pokojným úsmevom.

Nevesta mala na sebe oblečené jednoduché šaty maslovej farby, ktoré dopĺňal klobúk a kytička s ruží. Priznala sa, že jej ich ušili na mieru v Barcelone. Oslavu druhého vstupu do manželstva si Monika a Fedor rozdelili. "Najskôr máme spoločný obed s rodinou, kde príde asi 23 ľudí. Nebudú chýbať Fedorovi rodičia, švagriná s rodinou, ale aj moja maminka a stará mama. No a samozrejme naše deti," podotkla Beňová. Podľa jej slov druhá časť, posvadobná "garden party" bude v Studenom. Pozvaní hostia si až do rána budú vychutnávať grilované rôzne druhy mäsa, zeleninové šaláty, či cestoviny.

Aj keď Beňová vypustila pri tejto svadbe tradičné zvyky, že nevesta musí mať niečo nové, niečo staré, niečo požičané, niečo modré, dopriala si rozlúčku so slobodou s kamarátkami.

K novému zväzku prišli Beňovej do Primaciálneho paláca zablahoželať nielen priatelia a známi, ale pristavili sa aj viacerí okoloidúci. Gratulácie pred niekoľkými dňami prijala aj od kolegov v Európskom parlamente, ktorí jej darovali kytice kvetín.

Na svadobnú cestu, aj keď trochu pracovnú, sa mladomanželia chystajú do Chorvátska. "Ideme si dať do poriadku loď pred sezónou. Takže to bude taká pracovná cesta," podotkol na záver Flašík.

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní