Lakatošovie je nový slovenský milionár

Vydané 5. 6. 2006 o 0:00 Autor: (mag)
Hilár Erik Lakatošovie (vľavo v objatí), víťaz druhej série reality šou v obkľúčení rodiny. Psychologička Gabriela Herényiová by dala až na druhé miesto fakt, že ľudia strácajú predsudky voči inakosti. "Erik sa vo vile ako Róm veľmi neprezentoval, viditeľné to bolo až v sobotu, keď za ním prišla celá rodina," hovorí. FOTO - SITA

Víťazom druhej série VyVolených sa stal Hilár Erik Lakatošovie zo Svidníka. S výhrou cien a ročnej renty v hodnote 12 miliónov sa pridal k slovenským boháčom. Psychologička Gabriela Herényiová sa však obáva toho, ako s nimi naloží.

"Myslím si, že ho to môže položiť, že môže byť bezradný, že komunita ho môže o peniaze obrať, môže žiadať o podporu. Je dosť emotívny, citlivý, ba precitlivený. Čo sa týka peňazí, mala by som skôr obavy," hovorí.

Tridsaťtriročný barman Lakatošovie sa už pri vstupe do vily netajil tým, že je Róm a prezentoval sa aj ako transvestita. Je jeho výhra v reality šou znakom, že Slováci strácajú predsudky voči inakosti?

Psychologička to považuje len za jednu z možností, ktorú by dala na druhé miesto. Ľudia podľa nej tak hlasovali aj preto, že sa chceli baviť a "dávali mu hlasy aj z recesie, akoby sa tešili na jeho reakcie".

"Erik bol ten, ktorý vo vile robil zábavu, rozruch a bol iný. Mal nejaký zdravý rozum, nikdy sa na nič nehral, emócie prezentoval tak, ako boli, nedal na divácky efekt, stále bol sám za seba. To si treba veľmi vážiť," vysvetľuje Herényiová.

Lakatošovie dodáva, že neočakával ani to "že ma Slováci pustia do vily" a s výhrou "som už vôbec nepočítal, bol som teda milo prekvapený, že aj Slováci vedia ľudí brať takých, akí sú".

Podľa riaditeľa PR & Promotion televízie JOJ Ľudovíta Tótha však nie je rozhodnutie "obrazom národa ani divákov VyVolených alebo televízie JOJ, je to voľba tých divákov, ktorí sa rozhodli poslať SMS právu".

Hilár Erik Lakatošovie získal 67 854 hlasov, čo bolo o 17 674 viac, ako prišlo Trnavčanovi Petrovi Matuškovi.

Sledovanosť druhej série

VyVolených bola nižšia ako prvej série, "ale projekt ťahal sledovanosť televízie JOJ výrazne smerom hore a medziročne sme si k rovnakému obdobiu minulého roka polepšili o 50 percentuálnych bodov," povedal Tóth. S tým, že zaradia aj tretiu sériu reality šou, "no nebude to už túto jeseň". (edi)

Zo zákulisia finále reality šou VyVolení 2

Medzi divákmi na bratislavskej Kolibe nechýbala ani víťazka prvej série Linda Drevenková, finále sledoval aj Miro Jaroš, ktorého favoritom bol od začiatku samotný víťaz Hilár Erik Lakatošovie.

"Je to veľmi zaujímavý typ. Keby vo vile nebol, nebola by tam ani sranda. S ním sa ľudia dokázali smiať aj plakať," zhodnotil "kolegu" z formátu reality šou finalista prvej série SuperStar.

Atmosféra na priamom prenose bola uvoľnená, k nohám finalistov padali plyšové hračky a jeden z nich si spieval cez prestávky Erikov hit Každý deň je zo mňa iná žena, no program bol zbytočne zdĺhavý a umelo gradovaný.

Len párty po programe netrvala dlho a hostia sa rýchlo rozpŕchli. Víťaz Hilár Erik Lakatošovie novinárom hovoril: "Prvé, čo urobím, bude, že odcestujem do Švajčiarska za svojou neterou, ktorá má postihnuté nohy, a pôjdem s ňou na operáciu."

On na žiadnu plastiku nepôjde, no "dám si odstrániť prsia a v Bratislave si otvorím kabaret". Byť hercom je jeho sen. Vo vile VyVolených strávil pod dohľadom kamier viac než 140 dní.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKedy tu mávate leto? Vlani bolo v stredu

Reportáž z najchladnejšieho miesta na Slovensku.

Píše Emil Višňovský

Spoplatnený obsahDankova kauza ukázala, že naši politici si nevážia vzdelanie

Stačí im ničím nekrytý papier.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní