O finalistov SuperStar je stále záujem

Vydané 5. 6. 2006 o 0:00
FOTO

Víťaz druhej série SuperStar Peter Cmorik dokončil svoj sólový album. Jeho Nádherný deň vyjde 19. júna. Manažér speváka Jožo Šebo ho hodnotí: "Som s ním nadmieru spokojný."

V čase nahrávania Cmorik odmietal všetky žiadosti o rozhovor, ale aj vlastné koncerty či komerčné vystúpenia. Dnes ich má veľa. "Nesťažuje sa," dodáva Šebo.

Ako sú na tom ďalší finalisti druhej série?

"Zatiaľ mám dosť vystúpení, teoreticky a pomaly aj prakticky sa pripravujem na vydanie debutového albumu," hovorí Mária Bundová. Ivan Štroffek vydá album už v septembri alebo v októbri. "Niektoré skladby si napíšem ja, ale materiálov mám dosť. Je z čoho vyberať," dodáva.

Ostatní čakajú. "Vystúpenia mám, o nahrávaní albumu nám zatiaľ nik nič nehovoril. Pripravujem si demonahrávky, ktoré chcem rozposlať do iných vydavateľstiev, ak si ma Sony BMG nevyberie," vysvetľuje Jakub Petraník.

Richard Vida ponuky od iných vydavateľstiev na vydanie albumu nedostal, no na večierky a firemné akcie vystupovať chodí. "Zastrešujúcej agentúre odovzdávame asi 20 percent a zmluva platí tri roky," prezrádza.

Napriek tomu je o finalistov prvej série stále záujem.

"Vystúpenia mám stále. Ich počet klesol od času tesne po skončení SuperStar, ale sú," tvrdí Peter Kotuľa. Na otázku, či musel znížiť trhovú cenu, odpovedá diplomaticky: "Mám manažéra, s ktorým sa na honorároch vždy dohodnem. Všetko závisí od toho, o akú akciu ide."

Tomáš Bezdeda dostal prísľub od vydavateľstva Sony BMG aj na vydanie druhého albumu. "Vystúpenia mám," hovorí. "Teraz som absolvoval koncertné s jednou firmou. Samozrejme, že ich počet trochu klesol. Ale nesťažujem sa, som spokojný." O výške honoráru hovoriť nechce.

Ten sa nezmenil Martine Šindlerovej, naopak. Ak vystupuje s kapelou, je vyšší. K vystúpeniam sa vracia po maturite: "Už teraz mám na leto dohodnuté priemerne dve až tri vystúpenia na týždeň. Takže záujem neklesol. Minulý rok som mala tri vystúpenia na Deň detí, tento rok dve."

Najviac podľa vlastných slov však vystupuje Katka Koščová. "Mám tak plno ako minulý rok," prezrádza. Od prvého júna má dohodnuté jedno až dve vystúpenia denne na niekoľko týždňov dopredu. "Som skutočne spokojná," dodáva s tým, že jej honorár sa nezmenil.

(hab)

Finalisti prvej a druhej série SuperStar. Z prvej vydalo Sony BMG album všetkým, kto o to požiadal, z druhej sú istí traja (Cmorik, Bundová a Štroffek), o ostatných sa rozhodne do júla. Ako sa darí jedným aj druhým? Minimálne finalisti prvej série hovoria: Dobre. FOTO - ARCHÍV SME

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKedy tu mávate leto? Vlani bolo v stredu

Reportáž z najchladnejšieho miesta na Slovensku.

Píše Emil Višňovský

Spoplatnený obsahDankova kauza ukázala, že naši politici si nevážia vzdelanie

Stačí im ničím nekrytý papier.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní