Nevesta na úteku získala ceny za 40-tisíc

Vydané 6. 6. 2006 o 0:00
Nakrúcanie Nevesty na úteku sa začína. Skôr než padla prvá klapka, režisér Ivan Holub (na snímke v popredí) rozdeľoval úlohy pre štáb.

Je sobota, krátko po 18. hodine, teplomer ukazuje tri stupne nad nulou. V dedinke Blatnica sa v miestnom kultúrnom dome zabávajú mladomanželia Novákoví s takmer päťdesiatimi svadobčanmi. Alena (29) a Martin (31) si po triapolročnej známosti povedali svoje áno.

A stali sa súčasťou šou Slovenskej televízie Nevesta na úteku. "Na svoju svadbu nechceme nikdy zabudnúť a staviame dom, preto sme sa prihlásili," tvrdia spoločne.

Nakrúcať ich prišiel 20-členný štáb, rozdelený na tri časti podľa súťažných disciplín, ktoré mladomanželia a svadobčania oddelene plnia. Je ich šesť a na záver ide o jackpot, v ktorom nevesta môže vybojovať exkluzívny zájazd pre seba a svojho manžela.

"Veľmi im želáme, aby vyhrali čo najviac. Stavajú dom a všetky veci sa im do výbavy hodia," vysvetľujú rodičia ženícha. Tešia sa po zistení, že nahrali ceny v hodnote 39 500 korún.

Ani oni, ani ostatní svadobčania sa nenudia a televízne kamery im neprekážajú. Naopak, po celý čas tlieskajú a povzbudzujú nevestu i ženícha. Všetko sa nakrúca na prvý raz: aby sa udržala správna atmosféra i moment prekvapenia.

Nevesta na úteku je pôvodný formát STV, na jej obrazovkách sa vysiela od 1. júna. Prvú jej časť videlo 261-tisíc divákov. Ďalšiu, nakrúcanú v Blatniciach, odvysiela 15. júna.

Jej scenáristom je Stano Herka a režisérom Ivan Holub. "Všetko prebehlo tak, ako malo. Som rád, že nám vydržalo aj počasie," hovorí režisér. Člen manažmentu STV Branislav Zahradník projekt označuje ako "zábavný program rodinného typu s prvkami reality šou a univerzálnou cieľovou skupinou".

(hab)

FOTO SME - PAVOL MAJER

Nevestu Alenu Novákovú unáša moderátor Peter Gecík v sprievode svodobčanov. "Kam ma beriete?" pýta sa nič netušiaca Alena.

Martin sa chystá na jednu zo súťažných disciplín. "Ktovie, ako mi pôjde honba lasom na svadobčanov," hovorí s úsmevom.

V jednej z disciplín si nevesta zahádzala do zlých hercov hnilé ovocie. Išlo jej to odruky.

"Ak chcete vedieť, kde je vaša nevesta, musíte zaplatiť," hovorí ženíchovi miestna krčmárka. Účet bol necelých tristo korún. Že by len toľko bola hodna Martinova Alenka?

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní