Hokej nehral pre peniaze, ľutuje to

Vydané 20. 6. 2006 o 0:00

príbeh

Úspechy sa naň doslova lepili. Góly dával ako z učebnice, dvakrát sa stal najlepším strelcom federálnej ligy a z majstrovstiev sveta vždy doniesol nejakú medailu, medzi nimi dve zlaté.

Napriek tomu legenda košického hokeja Vincent Lukáč z veľkých úspechov nežije. Niekoľko rokov je bez práce.

"Som sklamaný životom a hoci som počas kariéry žal úspech za úspechom, dnes sa predieram ako viem a zápasím o holú existenciu," hovorí s odôvodnením: "Som kritik, čo na srdci, to na jazyku, azda aj preto som sa stal nepohodlným hokejovým činovníkom."

Má vyštudované dve vysoké školy a trénersku licenciu. No tvrdí: "Sú mi nanič." Niekdajšie pravé krídlo slávnej útočnej trojice Lukáč-Rusnák-Liba dnes mrzí, že nehrali za peniaze.

Keď získali v Sarajeve striebro, ich odmena bola 30-tisíc Kčs: "Dnes mladí odohrajú rok, dva v zámorí a môžu sa zabezpečiť do konca života." Lukáč konečne zmení postoj. "Začnem možno podnikať," uvažuje.

Ešte aj dnes občas chytí hokejku do ruky a zahrá si za starých pánov niekdajšej reprezentácie ČSSR. Na tréningy však nechodí, o čom svedčia aj kilogramy, ktoré rokmi pribudli. Naposledy privítalo 51-ročného Vinca košické publikum pri otvorení novej hokejovej arény obrovským potleskom.

ĽUBOMÍR LEHOTSKÝ

FOTO - AUTOR

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní