Blog z Británie
Zbohom sloboda

Vydané 14. 7. 2006 o 0:00 Autor: MIRIAM NOVANSKÁ

S letom dorazil enormný nárast pompéznych udalostí s názvom anglická svadba. Ani sa nečudujem, šanca na deň bez dažďa sa podľa mojich odhadov zvyšuje z mizivého pol percenta počas zvyšku roka tak asi na 10 percent. A samozrejme, ktorá svadba by sa zaobišla bez skvelej predohry s názvom rozlúčka so slobodou? A tak tu máme špičku sezóny Stag a Hen parties.

Tiež mi neušlo, že masy anglických mužov, lúčiacich sa so slobodou, už stihli objaviť krásy Bratislavy a hlavne lacného piva. Vždy sa veľmi teším, keď si na nedeľný ranný let naspäť z Bratislavy sadne vedľa mňa omámené, smrdiace, grgajúce a nevyspaté indivíduum, ktoré pilo celú piatkovú a sobotnú noc až do rána.

Pred niekoľkými týždňami som zažila na letisku hotový cirkus - jeden z mladíkov upadol do komatického spánku v odletovej hale a jeho kamaráti sa zabávali jeho okopávaním a premiestňovaním jeho nehybnej schránky hore-dole po hale.

Nedávno som však zažila čosi nezvyčajné, čo mi ukázalo, že nielen my máme názor na nich, ale naopak, aj oni na nás. Do Londýna som sa vracala v pondelok a spolu so mnou aj známe skupinky mladých mužov. Títo boli akísi tichší, kultivovanejší a - počernejší. Skupinka, ktorú by anglické, politicky korektné médiá nazvali Asian. Jeden z nich sedel v lietadle vedľa mňa a pre zmenu bolo príjemné cítiť namiesto alkoholických výparov mydlo a vodu po holení.

Bolo ich 40. Päť z nich sa tento rok žení, tak to pospájali do jednej veľkej akcie. Rodení Angličania, ale korene kdekade po Ázii. Slušne som sa opýtala, ako sa im páčilo a čakala som klasické litánie o lacnom pive a pekných dievčatách. Dozvedela som sa však toto: lietadlo do Bratislavy meškalo 8 hodín, takže prišli o celý deň pobytu. Ako vegetariáni sa veľmi nenajedli, taxikári sa ich večne pokúšali okradnúť. Do väčšiny nočných podnikov ich nechceli pustiť. "Bielych púšťali, ale nás nie a ani sa tým netajili," sklamane mi vykladal prísediaci.

Niekedy mám chuť sa nakopať.

novanska.blog.sme.sk

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní