Blog z Nemecka
Ruky verzus hlava

Vydané 18. 7. 2006 o 0:00 Autor: Tatiana Cárová

Už svoje druhé vysokoškolské prázdniny trávim brigádovaním v Nemecku. Ako študentku podkutú iba teoretickými poznatkami ma fascinuje, že si na seba dokážem zarobiť aj manuálnou prácou. Fascinuje ma, že aj ja, členka Platónovho fanklubu, som schopná vytvoriť niečo naozaj cenné a hodnotné, bez čoho si človek už ani nevie a ani nechce svoj život predstaviť. Dokážem vlastnými rukami stvoriť hamburger.

Pracujem na letisku v Mníchove vo vysoko intelektuálne založenej a v zahraničí veľmi populárnej fastfoodovej reštaurácii. Nosím večne zamastenú "rajcovnú" rovnošatu, z ktorej najviac obľubujem čierne gate - mrkváky a šiltovku, ktorá mi po deviatich hodinách úmorného vyrábania woper-burgerov, praženia, pečenia a zašívania ide vytlačiť mozog z hlavy. Čo však na svojej práci milujem najviac je fakt, že po každom pracovnom dni smrdím presne ako všetky tie pochutiny, ktoré mi predtým prešli popod rukami. Vďaka môjmu džobu som proste na zjedenie.

I tak mám pocit, že najviac sa z tohto všetkého vytešujú moje ruky. Zažívajú svoje vrcholné dni. Stali sa zrazu tou najdôležitejšou časťou môjho tela, pričom na oltár svojej dočasnej slávy museli obetovať veľa: prstene a dlhšie nechty. Konečne sa im podarilo na plnej čiare tromfnúť moju hlavu, ktorá síce cez školský rok hrá prím, ale ktorej sa v práci ako je táto dostáva zaslúženého odpočinku. Využívam ju tu najmä na rôzne kombinácie prepínania zo slovenčiny do nemčiny, z nemčiny do angličtiny a z angličtiny do nemčiny, keď sa snažím komunikovať so svojimi exotickými kolegami a ešte exotickejšími šéfmi. Práve vďaka nim kmitajú moje pestované ruky v týchto letných dňoch rýchlosťou japonských samurajov a ako bonus prichádzajú do styku s najrôznejšími novými povrchmi a matériami. Sú proste v siedmom nebi.

Zrejme pre tento dvojmesačný pôžitok mojich rúk už druhý rok zabíjam svoje letné prázdniny prácou v nemeckom "podpalubí". Inak si to totiž ani neviem vysvetliť. Jedine, že by som to ako správna Slovenka robila pre peniaze?

pokus.blog.sme.sk

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní