Miss Universe 2006 sa stala Portoričanka

Vydané 25. 7. 2006 o 0:00
Miss Universe pre rok 2006 sa stala Portoričanka Zuleyka Riverová (vpravo), v prvej päťke sa umiestnili krásky zo Švajčiarska, Paraguaja, Japonska a USA. FOTO - TASR

Novou kráľovnou krásy sa v nedeľu stala Portoričanka Zuleyka Riverová. Finále 55. ročníka Miss Universe sa tento rok konalo v losangeleskom Shrine Auditoriu. Riverová prevzala korunku od minuloročnej víťazky Natalie Glebovej, ktorá je ruského pôvodu.

Osemnásťročná víťazka má ambície stať sa herečkou a hviezdou hollywoodskych a latinskoamerických filmov. O prvý rozruch sa postarala krátko po vyhlásení výsledkov, keď na tlačovej konferencii skolabovala. Organizátori súťaže však zakrátko oznámili, že je v poriadku. "Je o. k., dostala závrat. Je tu priveľmi horúco a jej šaty sú veľmi tesné. Boli lemované perlami a veľmi ťažké," povedal jeden z organizátorov Lark Anton.

V prvej päťke sa umiestnili aj Japonka Kukaru Čibanová, Laurine Gilleronová zo Švajčiarska, Lourdes Arevalosová z Paraguaja a Tara Connerová z USA.

Dvadsiatka finalistiek sa minulý týždeň vyberala spomedzi 86 dievčat. Postúpili dievčatá z Brazílie, Bolívie, Dánska, Etiópie, Indie, Japonska, Kanady, Kolumbie, Maďarska, Mexika, Paraguaja, Portorika, Ruska, Švajčiarska, Thajska, Ukrajiny, USA, Tobaga a Trinidadu. Všetky dievčatá museli absolvovať prehliadku v plavkách, vo večernej róbe a taktiež rozhovor.

Do finále nepostúpila Slovenka Judita Hrubyová, ktorá začiatkom mesiaca pred odchodom do USA vyjadrila nádej, že sa umiestni v prvej desiatke. Nepodarilo sa to ani Češke, 19-ročnej Renáte Langmannovej.

Víťazka bude už tradične cestovať po svete a bude činná v charitatívnej oblasti. Dvojhodinový prenos sa vysielal v 170 krajinách. (čtk, tasr)

Na súťaži nás reprezentovala Judita Hrubyová, ale do finále nepostúpila. FOTO - TASR

Nová Miss Universe Zuleka Riverová z Portorika presvedčila porotu o svojej kráse aj pri promenáde v plavkách. FOTO - TASR

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní