Vdova po Arafatovi sa vraj opäť vydala

Vydané 18. 8. 2006 o 0:00
Suha ešte v časoch, keď po jej boku sedel Jásir Arafat. FOTO - ČTK/AP

Vdova po palestínskom lídrovi Jásirovi Arafatovi, Suha (43), sa vraj opäť vydala. Včera to napísal izraelský denník Jediot Achronot, ktorý sa odvoláva na dobre informované tuniské zdroje. Jej vyvoleným má byť švagor tuniského prezidenta Belhassen Trabelsi.

Jediot Achronot tiež tvrdí, že Suha ho "ukradla" svojej sestre, a že Trabelsi si Suhu zobral pre peniaze, ktoré jej zostali po Arafatovi. Podľa rôznych odhadov by mohlo ísť o niekoľko miliárd dolárov. Hovorí sa, že palestínska samospráva jej ročne vypláca "vdovské" vo výške 22 miliónov dolárov.

Svadba sa vraj odohrala už pred niekoľkými dňami a všetci zúčastnení ju popierajú. Suha Arafatová je však v zapieraní manželského zväzku špecialistkou. Svadbu s Arafatom, ktorá sa v roku 1990 tiež odohrala v Tunisku, tajili dva roky.

A nebola to Suha, čo prehovorila. Jej rodičia, prominentní palestínski kresťania a politickí aktivisti, nemohli počúvať nevkusné žarty o mileneckom vzťahu ich dcéry a Arafata, a tak do médií pustili správu, že ich Suha je predsa jeho právoplatnou manželkou. Manželstvo, ani to, že Suha konvertovala na islam, však nikdy neschvaľovali.

Suha Arafatová má k Tunisku hlboký vzťah, a to nielen preto, že sa tam vydala za Arafata a vlastní tam vilu, ale aj preto, že má veľmi dobrý vzťah s prezidentom a hlavne jeho manželkou Leilou Ben Ali - Trabelsi.

Do Tuniska sa tiež uchýlila krátko po Arafatovej smrti v novembri 2004, keď vyhlásila, že určite nebude žiť na palestínskych územiach. Od narodenia dcéry Zahwy v roku 1995 tam aj tak len chodila na návštevy a žila v prepychovom byte v Paríži. Tam sa však teraz nemôže ukázať, lebo francúzska prokuratúra má vážne podozrenie, že Suha sa zapojila do prania špinavých peňazí.

Hoci Jediot Achronot napísal, že Trabelsi si Suhu zobral pre peniaze, nemusí to byť pravda. Jeho sestra, prvá dáma Tuniska, sa totiž o neho a ich ďalších desať súrodencov dokonale postarala. Všetci majú funkcie v štátnej správe a vlastnia podiely v najväčších tuniských spoločnostiach. Manžel Arafatovej vdovy údajne kontroluje najväčšiu leteckú spoločnosť krajiny Karthago Airlines. (mik)

Hlavné správy

Spoplatnený obsahVelikáni podvodu dokázali predať Eiffelovku aj linku pražskej električky

V minulosti ľudí podvádzali skutoční velikáni svojho remesla.

Spoplatnený obsahRádiové dievčatá svietili v tme a zomierali. Firma o nich klamala

Maľovali ciferníky, advokáti ich nechceli brániť.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní