Bush si "na tých internetoch" pozerá "the Google"

Vydané 30. 10. 2006 o 0:00
Americký prezident si na internete najradšej pozerá satelitné snímky svojho texaského ranča. FOTO - SITA/AP

Asi po dvoch rokoch, keď sa americký prezident George Bush stal terčom posmechu za vyjadrenie o tom, čo si prečítal "na tých internetoch", dal najavo svoje nadšenie pre "the Google". Znovu sa tak dostal do záujmu novinárského hľadáčika za svoje povestné jazykové zaváhania aj za zrejme nie príliš dostatočnú počítačovú zdatnosť.

Vyhľadávač Google používa Bush "príležitostne", najmä na vyhľadávanie máp, povedal v rozhovore pre televíziu MSNBC. Baví ho napríklad pozerať sa v programe Google Earth, ktorý pracuje so satelitnými snímkami celej planéty, na svoj texaský ranč. "Niekedy mi to pripomína, kde by som chcel byť," povedal.

Ako ďalší svetoví politici skoncoval Bush s e-mailami, aby po sebe vo verejnej sieti nezanechával elektronické stopy. "Snažím sa nee-mailovať," najskôr povedal a potom sa opravil: "Nee-mailujem - pre iné požiadavky, ktoré sa vzťahujú na prezidenta." Bush sa tak drží rady, aby sa elektronickej pošte vyhýbal, pretože podľa zákona všetko, čo prezident počas svojho pôsobenia v úrade napíše, sa stáva súčasťou verejného záujmu, aj keď dočasne uložené v archíve. Už pred rokom v tejto súvislosti povedal, že e-maily neposiela. "Nechcem, aby ste čítali o mojich osobných veciach," povedal na stretnutí so šéfredaktormi amerických médií. "Nemyslím si, že máte nárok čítať poštu medzi mnou a dcérami," dodal.

Rozhovor pre MSNBC našiel široký ohlas na internete, kde sa ihneď objavili klipy s Bushovými vyjadreniami údajne dokazujúcimi jeho obavy z modernej techniky. Zostrihu s náznakom irónie neodolala ani televízia CNN. (čtk)

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní