Angelina Jolieová plánuje ďalšiu adopciu a predstavila nový film

Vydané 17. 10. 2008 o 0:46 Autor: tasr

New York 17. októbra (TASR) Americká herečka Angelina Jolieová sa priznala, že spolu so svojím partnerom Bradom Pittom plánuje adoptovať ďalšie dieťa. Jolieová, ktorá len pred niečo vyše tromi mesiacmi priviedla na svet dvojičky Vivienne a Knoxa, to uviedla v rozhovore pre americkú televíznu stanicu MSNBC. Zároveň predstavila svoj najnovší film Changeling.

Jolieová zatiaľ odmietla špecifikovať, v ktorej krajine pár plánuje adopciu zariadiť a pripomenula, že už len pre platnú legislatívu musia počkať, kým ich dvojičky dosiahnu vek šesť mesiacov. "Všetko sa musí utriasť, aby bolo jasné, koľko môže nová rodina absorbovať," vysvetlila herečka.

Jolieová v rozhovore uviedla, že pohľad na utrpenie detí v chudobných krajín je pre každého šokom. "Dennodenne sa zobúdzame ako rodičia detí zo všetkých kútov sveta, ktorých osudy by boli asi podobné osudom detí, ktoré tam vidíme na uliciach," konštatovala herečka, ktorá je od roku 2001 veľvyslankyňa dobrej vôle OSN.

Moderátor Jolieovej pripomenul, že ešte v roku 2005 sa v jednom rozhovore priznala, že rada žije sama, a že nikoho nepotrebuje. "Stretla som toho pravého človeka. A teraz radšej nepoviem nič, aby som sa nestrápnila," s úsmevom povedala Jolieová, ktorá spravidla nehovorí o svojom intímnom vzťahu s Bradom Pittom. "Teraz som nerada bez neho a nerada som sama," dodala.

Jolieová v rozhovore hovorila aj o novom filme Changeling, ktorý natočila pod režisérskou taktovkou Clinta Eastwooda. Je skutočným príbehom slobodnej pracujúcej matky, ktorej na konci 20. rokov minulého storočia unesú syna. Po niekoľkých mesiacoch polícia dieťa nájde a vráti jej ho, čím zaznamená veľký úspech v očiach verejnosti. Ako sa však ukáže, chlapec nie je hľadaným synom a skorumpovaní policajti úplne ignorujú protesty zúfalej mladej ženy.

Film s oscarovými ambíciami do amerických kín uvedú 24. októbra.

(spolupracovníčka TASR Mária Ondruchová) hy

Hlavné správy

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní