Chopok hostil majstrovstvá zemegule v sánkovaní

Vydané 15. 3. 2009 o 13:48 Autor: Lukáš Kodoň

CHOPOK. Návštevníci lyžiarskeho strediska na Chopku sa v sobotu stali svedkami neobyčajného športového podujatia. Počas osláv snehu na festivale Snow Fest prebehli aj neoficiálne majstrovstvá v sánkovaní na hocičom (alebo hocikom).

Neoficiálne majstrovstvá zemegule v sankovaní na hocičom (alebo hocikom)
video Spustiť video
Ďalšie videá nájdete na tv.sme.sk.

Pravidlá súťaže boli veľmi benevolentné, presnejšie prakticky žiadne. Družstvo tvorí jeden a viac sánkovačov, ktorých úlohou je zdolať pripravenú trať na ľubovolnom dopravnom prostriedku. Hodnotí sa dosiahnutý čas, umelecký dojem a originalita pri výbere sánok.

Samotné podujatie bolo na programe až ku koncu dňa, čo sa znateľne podpísalo na nálade športovcov aj na samotných športových výkonoch. Jedno z družstiev muselo byť diskvalifikované ešte pred štartom. Plánovalo kopec zosánkovať "na Edovi", ale stratili Eda. Favoritom podujatia sa stala dvojica, ktorá sa rozhodla zdolať svah vo fúriku. Nedosiahli síce najlepší čas, ale v závere trate predviedli elegantný premet cez fúrik, čím si získali srdcia divákov i poroty.

Vyhlasovanie výsledkov sa pre večerný chlad odložilo na neskoršiu hodinu do baru a potom sa na neho pravdepodobne zabudlo úplne. Nik sa však nesťažoval, cieľom akcie bolo v prvom rade zabaviť sa.

Podujatia podobného charakteru sa na horskej chate Kosodrevina na Chopku konajú pravidelne. Na tomto čarovnom mieste akoby sa zastavil čas. Každý víkend sa tu pravidelne schádza rovnaká partia kamarátov, milovníkov snehu, ktorí si podobnými súťažami spestrujú lyžovačku.

Chatu pred časom kúpila skupina J&T a šepká sa, že ju plánuje prestavať na luxusný horský hotel. Investíciu však pre finančnú krízu odložili a tak jedinečná atmosféra Kosodreviny zatiaľ prežila. Vśetko zlé je na niečo dobré.

 

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo urobí nový zákon s kolobežkármi

Ako skompiluje nový cestný zákon život kolobežkárom.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Spoplatnený obsahBugár nie je idiot, názory mení na počkanie

Predseda Mosta sa chystá na ďalšiu otočku.

Trabelssie: So Slotom sa stretávam, bavíme sa o babách

Zatiaľ nemá víziu o budúcnosti bývalého Priora v Bratislave.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní