Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Básne liečia dušu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

cim viac poezie do diskusii, tym menej zmatku:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

basne

tak nech politici pisu basne, nech su normalnejsi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viera

Politici a písať básne? To by bola strata času.Musia rozmýšľať ako z postu na ktoré sa im podarilo dostať čo najviac vyťažiť.Rozum,diplomacia,prefíkanosť ,používanie slovníka,v ktorom musia presviedčať,že to,čo robia nerobia pre seba,ale pre iných.Ľudomilosť bez citu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No dobre...

...ale vzal niekto do uvahy, kolko psychickych problemov sposobuje pozivanie zlej poezie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viera

Zlá poézia? Nepočula som o takej.Môže byť nezaujímava,ale poézia,tak ako rozprávka nemôže byť zlá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viera

95% mladých ľudí si písalo denníky a písalo/kedysi / aj básne. Neviem ako je to teraz,nie som v kontakte s mladými ľuďmi,ale myslím si,že dnes mládež skôr zaujímajú peniaze,a preto sa mnoho mladých hlási na právnickú fakultu,alebo ekonomickú.Dovolím si dodať...básnik je blázon,keď si myslí,že jeho básne sa budú čítať.Človek chce to,čo môže ohmatať.Rukami,očami,perami,telom,brať do rúk peniaze,brať do rúk telo.brať do rúk splodené dieťa a hrabať mu majetok.Smelo len ďalej-šáliky,šatôčky,prstienky,tašk y a zlaté obruče-obruče z lásky a obruče pre lásky a príde básnik so svojou básňou.Blázon a šašo-nič iné,blázon,ktorý verí v cit svoj a v city iných.Ja chcem mať majetok a chcem mať moc!Ja chcem mať voľnosť a chcem mať,mať,mať....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to tak

Ja si osobne myslím, že je to pravda. Píšem si krátke texty. Nie piesní a nie básne. Ale sú to krátke poviedky a výlevy emócii k ľuďom a veciam. K tomu čo sa mi páči a čo sa mi nepáči. Neverím že to niekto bude čítať a dúfam v to že sa to nikomu ani do rúk nedostane. Čítať si niekoho výlevy citov môže byť pre niekoho nepríjemné, ale na druhej strane aj príjemné. Možno ak by si to niekto prečítal, pochopil by ako sa ten druhý človek cíti. Dokonca by možno bol práve v rovnakej situácii a chápal by to úplne presne. Básne pomáhaju. Piesne pomáhaju. Poviedky a len obyčajné texty pomáhajú. Človek sa vyjadrí k tomu problému. Papieru môže veriť viac, ako druhému človeku. Máte najlepšieho priateľa. Lenže to neviete či vás pochopí. Alebo či vám poradí. Pri papieri sami rozhodnete či to niekto uvidí. Aj keď vás nepochopí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viera

Človek má rozum a cit.Myslím,že dnešok je pre ľudí,u ktorých prevláda rozum,racionalita.Cit je potláčaný práve dnešným konzumným životom.Málokto,temer nikto nesiahne po denníkoch,básniach- pre mnohých je to strata času.Ale- práve preto,že existuje málo citu,myslím že existujú tie odpornosti ako-vraždy,krádeže arogancia,vymizla pomoc k iným,neporozumenia,drzosť žiakov a študentov v školách.Chýba pokora,úcta k druhým,porozumenie-to žiadne stroje nedajú nikomu,zmeniť sa musí človek a má sa stať bratom druhému.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viera

Prečo sa rozčuľujeme?Prečo si ničíme život počúvaním politikov,ktorí nemajú na mysli nič iné iba zhŕňanie peňazí a sú tak prefíkaní,že vám budú hovoriť- my chceme dobre deťom,ktoré tu žijú a budú žiť,tak len si pekne uťahujte tie opasky-ešte viac,ešte viac,no vidíte,akí ste štíhli!Štíhli,neštíhli,obézni,neobé zni....Sme iba tiene,ktoré miznú s posledným lúčom slnka,sme iba ľudia s trochou splínu a s trochou toho,čo radostné je,sme okamihom tu,na zemi,okamih náš sa plní,plní,dňom,nocou naplnený je,až kým sa celkom nenaplní,telo sa snúbi s matkou zemou- okamih uplynul,už ho niet.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho